Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Какво прочетохте последно?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
The Forsaken
V momenta prepro4item "Der Vorleser" na Bernhard Schlink, zashtoto se okaza 4e shte ja u4im v u4ilishte....knijkata naskoro ja prevedoha na bulgarski- ne e koj znae kakvo, no sujetut mi dopadna, osobeno kraqt. Naposleduk izobshto ne mi se 4ete fantasy, pro4etoh "Murtvi Dushi" na Gogol, a to se okaza 4e dori niama da go u4im blink.gif mnogo sum zle no.gif
Ro6ava GarGa
Цитат(The Forsaken @ May 6 2005, 10:25 AM)
Хари ПоТЪР wub.gif wub.gif wub.gif
Какво не й харесвате на книжката?
А "Шифърът на Леонардо" ми казаха че било поредната недоказана измислица. Мария Магдалена как била на Тайната вечеря и Леонардо я бил нарисувал тогава.... Много се чудя дали да я почвам изобщо ph34r.gif

ооо...казал ти го е човек които е бил лошо настроен за книгата...трябва човек сам да я проичете и да си състави мнение...много е приятно четиво...
Slash
Чета "Швейк"... как не го бях чел досега! brickwall.gif

Направо ме побърква от смях. w00t.gif

Ето един цитат :
... "Но аз господа, също бих Ви задал една гатанка: имате триетажна къща, на всеки етаж на тази къща има по осем прозореца. На покрива има две капандури и два комина. На всеки етаж има по двама наематели. И сега кажете ми, господа, в коя година е умряла бабата на портиера".
Nightwish
Цитат(Ro6ava GarGa @ May 10 2005, 01:33 PM)
Цитат(The Forsaken @ May 6 2005, 10:25 AM)
Хари ПоТЪР  wub.gif  wub.gif  wub.gif
Какво не й харесвате на книжката?
А "Шифърът на Леонардо" ми казаха че било поредната недоказана измислица. Мария Магдалена как била на Тайната вечеря и Леонардо я бил нарисувал тогава.... Много се чудя дали да я почвам изобщо ph34r.gif

ооо...казал ти го е човек които е бил лошо настроен за книгата...трябва човек сам да я проичете и да си състави мнение...много е приятно четиво...

Сюжет на книгата :
- Докато е в командировка в Париж, харвардския професор по история на символите Робърт Лангдън е събуден посред нощ: един възрастен уредник на Лувъра е убит в музея. Край трупа му полицията намира озадачаващ шифър. Докато се опитва да го разгадае, Лангдън с удивление открива, че той води до пътека от кодове, скрити в творбите на Леонардо - кодове, изложени пред очите на всички и все пак находчиво скрити от художника. Лангдън обединява силите си с талантливата си френска криптографка Софи Нево и установява, че покойният уредник е бил брат от Ордена на Сион - тайно общество, към което са принадлежали сър Исак Нютон, Ботичели, Виктор Юго, Леонардо и други прочути личности. В шеметна надпревара из Париж и Лондон Лангдън и Нево се състезават с безлика влиятелна фигура, която сякаш предугажда всеки техен ход. Ако двамата навреме неуспеят да разшифроват загадката, древната тайна на Ордена на Сион, сензационна историческа истина, завинаги ще бъде изгубена.

Това директно от книгата. . . ако заинтригува някой, приятно четене:)

Други книги на авторът ( Дан Браун ) са:"Шестото Клеймо" ; "Цифрова Крепост" , "Метеоритът"
Lethe
Хари Потър рулз.
Нямам търпение да излезе шестата книга wub.gif
Ro6ava GarGa
на кои 13ти излиза?...нали всички книги излизаха на 13ти число...да ама кои месец...някои да има идея? SPARK
Sw1tched
Цитат(Lethe @ May 22 2005, 01:28 PM)
Хари Потър рулз.
Нямам търпение да излезе шестата книга wub.gif

laugh.gif laugh.gif
Drummer
Цитат(The Forsaken @ May 6 2005, 08:25 AM)
Хари ПоТЪР  wub.gif  wub.gif  wub.gif
Какво не й харесвате на книжката?

Книгата е адски малоумна, понеже от нея нищо не може да се научи, прекалено е проста, защото е писана за деца на възраст 7-10 години, които представа си нямат от книги и се кефят точно на такива "магически приключения". Така че какъв интересен сюжет може да се очаква от нея? Никакъв. Пък и самата идея, че един малък дебил прави магии е поносимно банална и отблъскваща. Някой хора просто не харесват да четат детски книги, толкова ли е сложно? Седнете да прочетете една стойностна книга, а не лайно с корици.
Lethe
^ Ако нямах приятел бих ти се отдала доживот!
Drummer
Сигурен съм, че и приятелят ти е на подобно мнение - ако те нямаше, той щеше да си се отдаде на живота. Btw, не се опитвай да правиш някакви други убеждения, понеже не ми дреме.
The Forsaken
thumbdown.gif
Наивността на изобразения в книгата свят, ако мога така да се изразя, ми харесва. За теб това е = на инфантилност. Аз го наричан щастливо детство smile.gif Пък и Хари Потър, както е известно, кара много деца по света да четат, а не да играят на комп. игри. Сюжетът не е кой знае какво- но ако по цял ден четеш учебници-kakto az prawq) ти е по-приятно да четеш нещо незатормозяващо мозъка ти. Няма да седна да чета някоя забутана книга на неразбираем език- колкото и информация да ми дава.... blink.gif
rage`girl
Предпочитам да ме блъсне автобус/кола/трактор/да ме изгорят на клада/да ме убията с камъни на някой площад/да ме линчуват/да ме удавят/да се удавя/да ме гръмнат/да ме погребат жива от колкото пак да се доближа до нещо свързано с това безполово незнам-и-аз-как-да-го-нарека нещо Хари Потър.
Warrior Of Ice
Цитат(The Forsaken @ May 22 2005, 09:35 PM)
Пък и Хари Потър, както е известно, кара много деца по света да четат, а не да играят на комп. игри.

Компютърните игри определено са за предпочитане пред алтернативата детето да повярва, че може като Хари Потър да лети с метла и да се пробва отнякъде... wink.gif
Crafter
Цитат(Warrior Of Ice @ May 23 2005, 12:18 AM)
Цитат(The Forsaken @ May 22 2005, 09:35 PM)
Пък и Хари Потър, както е известно, кара много деца по света да четат, а не да играят на комп. игри.

Компютърните игри определено са за предпочитане пред алтернативата детето да повярва, че може като Хари Потър да лети с метла и да се пробва отнякъде... wink.gif

Цитат(rage`girl)
Предпочитам да ме блъсне автобус/кола/трактор/да ме изгорят на клада/да ме убията с камъни на някой площад/да ме линчуват/да ме удавят/да се удавя/да ме гръмнат/да ме погребат жива от колкото пак да се доближа до нещо свързано с това безполово незнам-и-аз-как-да-го-нарека нещо Хари Потър.

Напълно прави сте
Nightwish
Мисля да препрочета "Петата Планина" на Паулу Коелю...
Drummer
Е спомням си, че в тая книга ставаше дума за някакви попски и божи истории и я разкарах. Силна простотия.
Nightwish
В книгата става дума за една царица, която е много зла и иска да прогони всички пророци в тази страна, за да може да се слушат само нейните заповеди. Един от пророците успява да се спаси и се среща с една жена и нейния син, които го отвеждат в едно бедно село, където той започва да живее. Хората там имат обичай и ходят да се молят на една планина и т.н. Селото обаче много пострадва при една война, сблъсъци и т.н. . Този пророк, заедно със сина на жената изграждат селото наново и други интересни неща.Книгата не е религиозна или нещо от този вид. По - точно е написана под формата на притча и си заслужава да се прочете. Като цяло творчеството на Паулу Коелю понякога действа много успокояващо и може би ще прозвучи странно, но ти дава сили. "Алхимикът" според мен е по - слаба книга от тази.."Край река Пиедра седнах и заплаках" е другата книга,. която ми направи много добро впечатление..Увлекателни, не само описания, пейзажи, има диалог, сюжетът е интересен.
Demiurg
На Куелю силата му е да се чете на 16-18-20 години - тогава много неща може да ти каже, които и без това по- късно сам ще си изживееш и ще разбереш. Пък той стана "модерен" тия години, та го четох малко попрехвърлил тая възраст. Моя личен коментар - мъдрости на килограм, за домакини. Но ми харесва.

Аз вчера прочетох едно фентъзи - книга първа от "Малазанска книга на мъртвите" - "Лунните градини". Много готино написана, събития, местности, характери - добре разработени, много магия (!) и магически лабиринти ! Препоръчвам !! icon_headbang[1].gif

Единственото, което ме обърка отначалото, беше, че автора хич не те въвежда в събитията, ами почва отнякъде, направо с имена и местности, и като един разсеян читател, трябваше честичко да прелиствам назад да видя "тоя пък какъв беше".
Ro6ava GarGa
Цитат(Warrior Of Ice @ May 22 2005, 11:18 PM)
...алтернативата детето да повярва, че може като Хари Потър да лети с метла и да се пробва отнякъде... wink.gif

брат ми почти успя да опита...добре че бях там да му издърпам ушите:)

Куелю ме гарбна още от ранна детска възраст...книгите му са като приказка която след като прочетеш се чувстваш по-извисен...човек сам може да се пребори с всичко..."Петата Планина" ако не друго разкрива интересни исторически факти като например че не гърците са откривателите на всичко... biggrin.gif
повече ми хареса "Вероника решава да умре"! wub.gif
Nightwish
ДА! "Вероника решава да умре" е книга, която на пръв поглед изглежда много шантава. Аз за първи път когато започнах да я чета, просто се отказах, реших, че няма да е нищо особено. А и чувах мнения, че не е хубава, че е изключително тъпа и други подобни. Но един ден след като бях свършила всички останали книги, реших да я започна, пък да видя и да се убедя с очите си за какво става дума. И така ме увлече, че я прочетох точно за един ден smile.gif

"Демонът на Сеньорита Прим" Е също прекрасна книга...чела ли си я Ro6ava GarGa ?

А сега не знам дали знаеш, излезнала е нова книга на Коелю...ако буди интерес кажи:)
Ro6ava GarGa
как да не съм я чела:)прочетох :
1. " Алхимикът " ,
2. " Петата Планина " ,
3. " Вероника решава да умре " ,
4. " Демонът и сениорита Прим " ,
5. " 11 Минути " ,
6. " Краи река Пиедра седнах и заплаках " ми я откраднаха заедно с чантата и съм чела само 1вите 20стр. mad.gif

коя е новата?
Nightwish
Значи си прочела всички, които бяха излезнали до този момент. Вчера разбрах, че е излезнала нова книга на Паулу Коелю, но ми направи впечатление, че не е от същото издаделство, а именно "Обсидиан" , а е в оранжево облекло и изглежда съвсем по друг начин.
Новата книга се казва "Захир" ...прочетох накратко сюжета..пак е като приказка, мисля, че ще е интересна. До колкото разбрах става дума за изчезнала жена, чиито любим я търси из цялата Земя и така , мислите му и т.н. ...това накратко:) Дали ще е интересна се чудя? Цената на книгата е 12лв.
rage`girl
Сега почнах "Всички страхове" на Том Кланси.Казах ами че била много добра, още съм на 3 страница и немога д апреценя , но изглежда обещаваща.Имало и филм по книгата, но след като разбрах че е с Бен Афлек се отказах да го гледам.Някой да каже нещо ако я е чел.Струва ли си?
Ro6ava GarGa
WOW WOW WOW!!!...аз доста отдавна чух за тази книга...но не проявих интерес...сега ВЕЧЕ ми е интересно...но не знам кога ще имам излишни 12лв. за книжка:)
Nightwish
Да, предните бяха по 8лв, сега тази 12, повишили са цените. mad.gif Иначе за "Край река Пиедра седнах и заплаках" - дано я откриеш някъде да я прочетеш, наистина е хубава..Всъщност това е една от най - философските книги с изключително много идеи.

Аз пък не бях чувала и дори се учудих, че има нова книга.. huh.gif huh.gif

П.С. След време може и в някоя библиотека да я има..ама те библиотекарките малко трудно дават новите книги..определено докато я дадат, може да ти изкарат всички нерви mat.gif
rage`girl
Цитат(Ro6ava GarGa @ May 25 2005, 05:29 PM)
WOW WOW WOW!!!...аз доста отдавна чух за тази книга...но не проявих интерес...сега ВЕЧЕ ми е интересно...но не знам кога ще имам излишни 12лв. за книжка:)

Аха и аз бях така с много книги, но като се поразрових из книгите на баща ми, разбрах че има доста голям аколекция от литература- предимно Стивън Кинг и Том Кланси, но се намира и разна анти-еврейска литература в стил Дийн Кунц АхАХАХАХАХаххА
От към книги съм добре, след като прочет всичко що има на Ствън Кинг хващам Том Кланси.Скоро книги няма да купувам. tongue.gif
Ro6ava GarGa
8?!?!?!Алхимикът беше 5000!!!(5лв..)баси как надуват цените ма.. censored2.gif им!
Nightwish
Ами аз си ги купувах преди няколко години, бяха по 8..."11 Минути" беше също 8 ако не се лъжа...а ако си я поръчаш ти излиза дори по - скъпо.

Като си спомня колко много беше нашумяла "11 Минути" и как имаше хора, които я оплюваха...

"Алхимикът" на мен ми се видя слаба в сравнение с "Петата Планина" ...
Ro6ava GarGa
Блазе ти Rage,...smile.gifа добре де Кинг интересно ли е да го четеш??щото филмите ме отчаяха:( аз последно като се ровех в моята си детска библиотека намерих "От Тук до Там и Обратно"...и се сетих как замерях баща ми с нея и не исках да ме я чете...ах този Билбо Бегинс....

даааааааа,11 минути е велика книга...а Алхимика СЛАБА?!!?!?бъркаш се...по скоро нещата са изложени по друг начин...според мен това да опознаеш себе си е много по-дълбоко от колкото да четеш за вярата...
Nightwish
Първоначално прочетох само "Алхимикът" , защото ми я препоръчаха, а и първата му книга. Започнах я веднъж, нещо не ми вървеше, спрях и след време започнах пак да я чета. Прочетох я, много неща запомних, философията му ми хареса, начина, по който обеснява всичко и защитава идеите си. Кара те да се замислиш, да бъдеш по - уверен в себе си. В "11 Минути" намерих много интересни идеи, а и тази жена буквално промени изцяло живота си, имаше места, на които просто се питах дали наистина има такива хора. Ти какво мислиш за книгите му като цяло?
Ro6ava GarGa
амиии...като цяло на мен книгите му много ми повлияха...на мисленето...на толерантността...на това какво правя с живота си...но има хора които ще ти кажат че тои е посредсвен...че са глупости...имаше го по-нагоре в нечии пост...ако става въпрос за автор които да те докосне от вътре то тои е такъв...това че не може да докосне всички,не е от автора,а от начина на мислене на хората...за мен тои е един човек,които е открил себе си и по много добър начин помага на другите да го последват...
Nightwish
Аз в началото не успях да се докосна достатъчно добре до книгите и ми трябваше малко време, да препрочета. След прочитането на всяка една книга се чувствах някак странно, действаше ми по начин, по който други книги не са могли да ми въздействат..наистина в един труден момент, може да ти дадат страшно много сили, вяра ( да повярваш в себе си ) и надежда и всичко..Това, което казва в първата си книга "Когато човек желае много силно нещо, то цялата вселена му помага да изпълни желанието си " или в "Петата Планина", че човек трябва да бъде силен когато се изправя пред трудностите и т.н., все неща, които са необходими. Сравнявам книгите с "Граф дьо Монте Кристо" - тази книга ме въведе като цяло, изключително добра..има сентенции, които няма как да не се забележат..Тя се учи в училище, ако вече не са я махнали от програмата sad.gif
Demiurg
Мили мои, дали да не си отворите нова тема за Паулу Куелю?
Nightwish
Махни го това "мили мои"...!

Прекалихме малко с темата за Коелю, съжалявам... smile.gif
Warrior Of Ice
"Линията на бляновете", "Императори на илюзиите" и "Сенки от сънищата" от поредицата "Звезден лабиринт". Сергей Лукяненко е велик! icon_headbang[1].gif
pi4
днес завърших "горгий". толкова ценен диалог! четох го много дълго, близо два месеца и с огромно удоволствие. разговорът с каликъл беше много труден поради безпринципността на последния.
"по-лошо е да се причинява несправедливост, отколкото да се понася несправедливост"
Aglarana
Тери Пратчет - Тъмната страна на слънцето...
Ro6ava GarGa
и аз...10х много 4е ми я даде wub.gif ...мнооого е готина..поне до 15 страница:)
Aglarana
Радфам се, че те е накефила.. wub.gif wub.gif за нищууу biggrin.gif
Mort
Цитат
Тери Пратчет - Тъмната страна на слънцето...

Тя е една от първите му заедно със Страта и Килимените хора... Иначе извън поредицата за света на Диска най-ме кефят Трилогия за номите и Добри поличби.
Иначе по темата Тери Пратчет - Изумителният Морис и неговите образовани гризачи...
За феновете на Фийст една добра новина в момента се превеждат последната му хронология по Войната на разлома - а именно "Конклавът на сянките"!
Minitabandus
Аз в момента чета всичко пропуснато на Пратчет. Последно "Цветът на Магията".
Skacore
Карлос Кастанеда - Втория пръстен на силата
Avienda
Гледам че по-нагорев Куелю се обсъждаше - на мен ми е прекалено философски ; Вероника решава да умре най ми хареса

Иначе между другото Махалото на Фуко е доста яко ,ама е малко тегавичко за четене
Warrior Of Ice
Цитат(Avienda @ Jun 16 2005, 11:13 PM)
Гледам че по-нагорев Куелю се обсъждаше - на мен ми е прекалено философски

По-скоро е псевдофилософски, мен ако питаш... wink.gif Откровения за масите.
Avienda
ми не знам може, направи ми впечатление ч е великите идеи нещо не ги зацепвам - по-скоро ми действаше приспивателно
Ro6ava GarGa
Цитат(Avienda @ Jun 16 2005, 10:13 PM)
Гледам че по-нагорев Куелю се обсъждаше - на мен ми е прекалено философски ; Вероника решава да умре най ми хареса

какво ли трябва да ти има за да приемаш ТОВА Ф И Л О С О Ф С К И ??? suicide.gif
Nightwish
Интересното е , защо има очаквания, че един автор ще се отразява на всички по един и същи начин..това е невъзможно.
Съвсем нормално е на някои потребители автор като Паулу Коелю да им допада със своите произведения. Други пък ще го намират за много философски, трети ще имат някакво друго мнение. . . Но едно е сигурно, че не трябва да се правят абсолютните изводи, този става и този не. . . защото всеки харесва нещо...

В книгите на Коелю наистина има нещо философско, защото разкрива идеите си по интересен начин , поне за мен е така и до някаква степен се опитва по един по - различен начин да представи всичко. Новата му книга примерно е съвсем житейска ( още не съм я чела, но. . . прочетох представянето ) ..

Мисля си дали няма да е добре да отделя време за Умберто Еко "Името на розата"...Махалото ми се видя малко трудоемко за четене, може би още не ми е до тази книга, но пък началото на "Името на розата" е интересно.. smile.gif
Ro6ava GarGa
Цитат(Avienda @ Jun 16 2005, 10:23 PM)
прекалено философски...великите идеи нещо не ги зацепвам...

OMG малоумна работа...ти да не си го чела отзад напред?!?!?!сорри АМА много се дразня да чета такива изказвания! mad.gif
|the_devil|
posledno 4etoh "The Godfather" (sigurno za 1000 put,am kvo da se pravi wub.gif q taq kniga)
Slash
Аз пак започнах всичко на Толкин. Искам да намеря малко покой...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.