Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Какво прочетохте последно?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
scion_of_storm
Джон Конъли - Зли Хора
Джон Конъли - Родени да убиват

дам, напомни ми човекО пак защо кара Кинг да си яде...нещата.
cunt
The Book of Laughter and Forgetting и The Art of the Novel на Милан Кундера. Отдавна книги не бяха ми оставяли такова противоречиво усещане : постоянно лутане между съгласие и отричане от мен на внушението на думите им. Освежаващо.
Void KD
Леле, ужас. Не съм чел книга от толкова много време...

Последната която прочетох, беше една Магология. А бе, детски работи whistle.gif
Facade
Последно прочетох Хобит, една много забавна книжка на бай Толкин whistle.gif
Ghost
"Лятото на вещицата" на Наташа Мостърт, много увлекателен трилър с лек привкус на Ан Райс.
sharon
Подкрепям, страшна книга. Четох я преди около година и половина, съспенсът беше пълен до самия финал, което ме зарадва най-много. Отделно си имаше тръпка, а и образите на сестрите бяха обрисувани забележително мистично. За сравнението с Райс... може, по-скоро го виждам като някаква смесица между нея и по-леките неща на Лоръл Хамилтън. Иначе самата Райс си я тача като твърде любим автор открай време, всичките саги са невероятни (с изключение на новоизлюпената трилогия тип "моето духовно осъзнаване"). dry.gif

Изядох с все кориците "Първородните" на Артър Кларк (R.I.P) и Стивън Бакстър, която всъщност се пада последната част от "Една одисея във времето". Адски заплетена история, апокалиптичното чувство, характерно за творенията на Кларк както винаги присъства по закон, добавям и солидната доза от най-доброто от Sci-Fi жанра; дори погледната отстрани тази е една от най-добрите закриващи глави в историята на научната фантастика, които някога съм чела. Гений.
Aglarana


Сега смятам "да ми бъде подарена" и на български. До август месец пък ще бъдат преведени и останалите три книги от поредицата..
От филма останах с малко противоречиви настроения - реализацията като цяло не бе нищо особено. Книгата обаче е хубава smile.gif
scion_of_storm
не и ти..
Aglarana
Защо пък не?
scion_of_storm
защото всичко е литнало по това и е изнервящо..
нищо, де. smile.gif
Aglarana
Не съм "литнала" по книгата, просто я чета. А и не ти я препоръчвам дори, прекалено романтична smile.gif
cunt


Дъщерята на якудза

За час-два подходящо неангажиращо леко четиво. Пък и по-рядко е представяна гледната точка на жените в света на якудза. Стилът е разбираемо беден предвид отказването на писателката от образование (преди гимназия май). Но не може отново да ме занимава въпросът какво ли е изгубила книгата от облика си след превод не от японски, а от английски. С количеството преводи няма как да не се отдалечава повече от първоначалното писание.
SharondenAdel
Цитат(Aglarana @ Jan 29 2009, 11:19 PM) *


Сега смятам "да ми бъде подарена" и на български. До август месец пък ще бъдат преведени и останалите три книги от поредицата..
От филма останах с малко противоречиви настроения - реализацията като цяло не бе нищо особено. Книгата обаче е хубава smile.gif

Аз сега съм в края й smile.gif наистина много завладяваща книга smile.gif Имам я на българки smile.gif много... много ми харесва страхотна.. препоръчвам на всеки да я прочете smile.gif
Blashyrkh
Дадоха ми ужасни мнения за тази книга!

Сега дочитам The Wealth and Poverty of Nations. Много много интересна работа по икономическа история. За някои теории и принципи направо ми отвори очите. Препоръчвам на който се интересува.


Wicked Child
"Американски богове" на Нийл Геймън.
Aglarana
^^ Не я чети - наистина е ужасно ужасна. smile.gif
~Frozen angel~
"Съкровищата на Валкирия", Сергей Алексеев
Michael
Ентомология, университетско издание Тези учебници за студенти по зоология хич не са лоши cool.gif
Mort
Nation - Тери Пратчет. Научих се вече да си го чета в оригиналдъ, то кат не превеждат...
Rolf
Изкуплението на Алтал. Доста го плюят Едингс, но специално това е съвсем прилично и приятно фентъзи.
killer_rose
Значи искам да си купя някоя интересна книга,защото ми се е дочело.Та искам някакво хорърче,обаче ако може отделни историики или разказчета.Препоръчайте какво да си купя. dry.gif За сега съм набелязал БГ книгите от поредицата Goosebumps,но те май са много детски.
scion_of_storm
^ Всичко, което е преведено на Лъвкрафт.

"Нощни приказки" на Джон Конъли също.
Airin Of Ancelot
"Първото правило на магьосника", отново. Хванах се да препрочета Гудкайнд отначало.
Braindead
След големи мъки заради тежкия стил най-сетне прочетох един английски превод (доста хубав, впрочем), на "Делата на Даните" (Саксон Граматик).
Blashyrkh
1984
Mort
Цитат(Airin Of Ancelot @ Feb 11 2009, 02:29 PM) *
"Първото правило на магьосника", отново. Хванах се да препрочета Гудкайнд отначало.

Аз пък Колелото на Времето. Сериозно четене ни предстои с теб.
Ghost
"Небесни материи" на Ричард Гарфинкъл. Нещо средно между научна фантастика, фентъзи и алтернативна история. Много яка книжка!
Emko_
Dinosaurier Взета директно то берлин,много иетресна книга rolleyes.gif
scion_of_storm
Втората книга от Шутът и Убиецът на Хоб.

Ляяляяяяляяя, супер! Много искрено четиво.
LordZombie
Сборникa с разкази на Стивън Кинг - Нощна Смяна, а днес си купих Edgar Allan Poe - Tales of Mystery and Imagination happy.gif
Chaotic One
Последно (т.е. през часа по руски) четох на чичо Кинг "Мъглата". Много приятно четиво! ^^
Днес започнах "Понеделник започва в събота" на Аркадий и Борис Стругацки и съм очарована от цялата шумотевица около оня диван. happy.gif
То друга работа си нямам както лежа и посръбвам аспирин .. :Р
LordZombie
След като свърших с Edgar Allan Poe - Tales of Mystery and Imagination, тая вечер почвам Едгар Алън По - Златния Бръмбар
noel_f
Каня се да прочета ''Обреченият град'' на А. и Б. Стругацки, но все нямам време. sad.gif
abydos
Physics of the Impossible, Michio Kaku
~Frozen angel~
"El mundo es ansí", Pío Baroja
Ghost
"Илион" на Дан Симънс. Този човек е велик! Страшна книга, почти на нивото на "Хиперион". Утре започвам и "Олимп".
Warrior Of Ice
"Оръжие за Слепия" на Андрей Воронин. Сигурно десетата книга от поредицата, която чета, а май остават поне още толкова. Няма лошо де, човекът пише увлекателно.
Airin Of Ancelot
"Уязвимата империя" на Гудкайнд. Още малко остава. smile.gif
karelian
Цитат(scion_of_storm @ Jan 22 2009, 08:43 PM) *
Джон Конъли - Зли Хора
Джон Конъли - Родени да убиват

дам, напомни ми човекО пак защо кара Кинг да си яде...нещата.

Започнах БЕЛИЯТ ПЪТ на същия автор.
Warrior Of Ice
"Безсилните на този свят" на Борис Стругацки. Малко шантаво, но пък интелигентно, духовито и в крайна сметка съдържателно четиво. Почитателите на късното творчество на братята със сигурност ще го оценят.
~Frozen angel~
"1984", Джордж Оруел
noel_f


Ето това ако имам време, но съм в сесия, затова не знам. ^А 1984 вече през лятото.
Warrior Of Ice
^ Действай, сборникът е жесток! icon_headbang[1].gif
noel_f
Мдобре ... Радвам се. Засега Балонът измислица страшно ми харесва. smile.gif
Braindead
Много се запалих по Линквист и след новелките, които му прочетох, идва ред на нещото, на път да се превърне в класика, а именно:



Видях, че сте коментирали филма, но аз още не съм го гледала и тъй като книгата ми е страшно интересна, ще го гледам след това. Но много го бива Lindqvist. evil2.gif
Mort
^ В оригинал ли го чете?
Braindead
Да, и между другото тези "капки кръв" са релефни, хахах, които ги има и на тази картинка, която постнах. Много фешън laugh.gif
Mort
^ Направо ти завиждам злобно! dry.gif
Braindead
Трябва да се мобилизираме да го преведем, има още хляб да яде, но е много добър.
scion_of_storm
Препрочетох цялата Песен за огън и лед.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.