Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Какво прочетохте последно?
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46
Ulair
През последния месец успях да прочета:
Нощна Смяна - сборник от разкази на Стивън Кинг, който не знам защо бях пропуснал да прочета, или пък
съм го чел преди 5-6 години.

Няколко книжки на Тери Пратчет - най вече Цветът на Магията и Фантастична Светлина ;

''Българска митология, енциклопедичен речник'' - съставител Анани Стойнев - много добро издание, всичко е
добре системаизирано и информацията никак не е малко. Струва си да се прочете от хората, интересуващи се от фолклор
етнология, митология и тн.

Прочетох и ''Хобитът'' на Толкин (за не знам кой си път) и скоро ще започна традиционното, лятно изчитане на
знаменитата трилогия ''Властелинът на пръстените'' whistle.gif

Толкоз за сега suicide.gif
Refuse
Еми днеска свърших "Децата на капитан Грант" от Жюл Верн, и сега си търся друго четиво за през нощта rolleyes.gif
scion_of_storm
Цитат(Warrior Of Ice @ Jun 21 2008, 01:35 PM) *
Трилогията "Краля маг" на Крис Бънч. Изключително увлекателно военно фентъзи, чете се на един дъх. Доста брутално на моменти, но пък и доволно правдоподобно - авторът е армейски ветеран и описва компетентно бойните действия. Няма стотици герои и сюжетни линии, може би заради което действието е поднесено по толкова динамичен и грабващ начин.

Дано скоро преведат още нещо от Бънч на български, човекът е написал няколко поредици.

[ SPOILER ] PR0000000000N [ SPOILER/ ]

"Искате ли да ви изчистя със специалната ми чистачка? laugh.gif laugh.gif laugh.gif
gadabout
^^ Великолепна книга!
Аз сега нищо не чета, щот съм тъп, хах.
Lanfear
Фермата На Животните - Дж. Оруел
Страхотно впечатление ми остави тази книга и какъв финал само! Препоръчвам на всеки, който обича сериозни и саркастични книги.
noel_f
Цитат(Warrior Of Ice @ Jun 21 2008, 01:35 PM) *
Дано скоро преведат още нещо от Бънч на български, човекът е написал няколко поредици.

Warrior Of Ice, чел ли си Далечното царство от Алън Кол и Крис Бънч. Аз я започнах днес.
Lanfear
Къпиново Вино - Джоан Харис
Мисля, че това е книга, която ще се хареса основно на женската част. Просто е ..хммм странна.
Всъщност ми хареса доста и я прочетох бързо бързо. Анотацията на гърба на книгата е тъпа, ако някой ще я чете да знае, че това далеч не описва добре случващото се в книгата.

Идеята е горе-долу следната :
Действието тече паралелно през 1999 и 1972(5)? Разказвачът е бутилка къпиново вино. През 70те главният герой е още момче, което с нежелание отива при баба си и дядо си по време на летните ваканции. Пращат го в индустриално и пусто градче, което отначало той мрази. Но именно там открива един градинар (старец разбойник), който става негов приятел и хммм.....учител за живота. През 1999 нашето момче е вече писател с объркан живот и търсещ себе си.
Джо (старецът разбойник) му е "оставил" няколко бутилки от неговото специално вино, което говори и влияе по доста особен начин на хората.
Позитивна и интересна книга с хепи енд. Повече ми хареса от "хитът" на Харис - "Шоколад".

MadHatter
Сарантийска Мозайка ... + The Summer Tree (Fionavarr Tapestry). Ами освен да кажа, че Гай Гавриел Кай е гениален, май не остава много. Въпросните две книги ги четох успоредно и с удоволствие мога да споделя, че стила на автора ми допада изключително много. Без разводняване, без излишни описания и прочие дивотии. Няколкото сюжетни линии не натоварват читателя, нещата са съвсем балансирани, a самите истории не са баналните фентъзи сценарии, на които попадам напоследък.
Warrior Of Ice
Цитат(noel_f @ Jul 5 2008, 06:11 PM) *
Warrior Of Ice, чел ли си Далечното царство от Алън Кол и Крис Бънч. Аз я започнах днес.

Нямах представа, че я има тук! От кое издателство е?
sharon
^ Бард, поне преди. Чела съм я отдавна, но не ме грабна така, както очаквах. Като цяло колаборацията му с Кол не успя да ме грабне, за "Стен" да не говоря. Просто силата му не е в съвместната работа, а като автор го обожавам от бая време насам...

Понеже стана дума за Кай - "Изабел" също е страхотна книга, доста различна от Мозайката, но пак съвсем сериозно грабваща и пак показва невероятно майсторство. Трябват ни повече такива съвременни автори.

Не мога да се оплача и от първата част на "Hellgate: London", която всъщност ми хареса в пъти повече от самата игра. Но пък все пак говорим за Мел Одом, който редом с Ричард Кнаак ми е фаворит що се отнася до подобно литературно-игрово увековечаване.
noel_f
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 8 2008, 03:43 PM) *
Цитат(noel_f @ Jul 5 2008, 06:11 PM) *
Warrior Of Ice, чел ли си Далечното царство от Алън Кол и Крис Бънч. Аз я започнах днес.

Нямах представа, че я има тук! От кое издателство е?

Да, Бард, но е от 1995 год. Изрових я от местната библиотека.
KiddRock
Агата Кристи - Убийство на игрището за голф smile.gif
Mort
Going Postal - поредната страхотна книжка на Пратчет.
usmif
Последно допрочетох Нощен Патрул на Лукяненко. Определено ми хареса и ще си потърся останалите три от поредицата rolleyes.gif
MadHatter
^Охохохо, много добра поредица. Малко трудно я почнах, незнайно защо, но после ме увлече страшно много.
Pyjamka
"Къщата на духовете", подарена ми от училище при връчване на дипломите. Има и филм с такова име, но не съм сигурна дали двете са свързани, защото едва ли съществува толкова глупав филм. laugh.gif Оказва се, че е трилогия, но нещо не се зарибих, даже хич, да чета останалите.
noel_f
В момента чета Стихотворения от Невена Стефанова. Добри са, но не са точно по мой вкус. Може би, защото са в свободен стих ... dry.gif
Aggressive Perfector
Тъкмо се връщам от книжарницата. Надъхан от суперлативите, които бяхте писали из форума, си взех си първата книга от "Колелото на времето". В събота отивам на лагер и там ще си я прочета. Надявам се да е добра...






...или ще изсипя цялата си юбер нордърн сейтаникъл мизантропик ийвъл некросадистик агрешън ъв даркнес върху вас и жалкото ви форумче!!! blackmetal.gif blackmetal.gif blackmetal.gif
scion_of_storm
Няа ти хареса laugh.gif
Twilightfall
^^ Пропусна "фростбитън"!
Ataegina
"Вещерът" на Анджей Сапковски

Хубаво книжле. Действието се развива в приказен свят. Главният ни белокос герой без почивка трепе кикимори и тук таме брукси (за пръв път ги чувам, славянска митология). Чете се на един дъх - много завладяваща и заради преразказаните наобратно класически приказки: спящата красавица, красавицата и звяра, рапунцел. Всички красавици са от зли - по-зловещи - варират между Chaotic Neutral и Chaotic evil biggrin.gif. Абсолютен природен хаос, който само Вещерът е в състояние да подреди - с бой разбира се. biggrin.gif
Аах - кървав привкус ми остави в съзнанието.

След "Мечът на истината" се бях зарекла да не подхващам повече подобно фентъзи.

...Долу горе е подобна историята. Покрай сечта тук там се прокрадват и майтапи, единствено целящи да възвеличаят още повече !Героят!. И изпепеляваща любов, разбира се - невъзможна... аман.
The Torn Prince
Чумната епидемия (Из дневника на специален агент Меф ист О"Фел). Свитък първи
Кой е на кръста? (Из дневника на специален агент Меф ист О"Фел). Свитък втори
Кристофър Паолини - Първородният
Уорънс Уат-Еванс - Наемникът На Мъртвите Богове
Робърт Е. Хауърд, Джордж П. Тайрес - Конан-Пътят На Славата
Тери Пратчет - Господари и Господарки
usmif
Лунен дворец на Пол Остър... доста особена книга. Определено има какво да се научи от нея, но със сигурност не е за всеки.
Arq
^Първородният хареса ли ти? Мен това момче Кристофър много ме омая и с двете части..
Ta' Zhal
"Градът" на Саймък. Страхотна книжка.
Wintersunset
"451 градуса по Фаренхайт", Рей Бредбъри.
По препоръка на съфорумец. :Р Очарована съм!
love_hunter
"Малтийският сокол" и "Сто и шест хиляди долара възнаграждение за предаване на убиец" на Дашиъл Хамет.
Night
Brigitte Riebe-Pforten der Nacht
malleus
Цитат(KiddRock @ Jul 9 2008, 06:58 AM) *
Агата Кристи - Убийство на игрището за голф smile.gif

Това беше разказ, май?!

Иначе отново същата авторка "Аферата в Стайлз".Последно време препрочитам нейните неща.
FLIPPY_666
Препрочетох си за трети път "Подареният ден" на Робърт ван Хюлик. Никога няма да ми омръзне.
thrash_girl
В момента си дочитам книгата 'Нострадамус ми изяде хамстера' на Робърт Ранкин. Страхотна книга! laugh.gif
wqwrrr
Последно бяха двете части на "Книга на всички часове" - "Пергаментът" и "Мастилото" на Хал Дънкан. Невероятен автор с огромен потенциал и насоченост в писането, стилът на книгите е невероятно нетипичен, понякога разхвърлян и несвързан, което чувство обаче е компенсирано от моментите, в които всичко ти се навързва пред очите с буквално едно изречение, а това е незаменимо и напомня по чудесен начин за похвати на Сергей Лукяненко, например. Сигурно щях да харесвам произведението още повече, ако разбирах от огромното количество митологични фрагменти, египетски, вавилонски и индийски легенди и митове, вплетени в него. Книгата не е лесна за четене, поне за мен не беше и не бих я препоръчал на всеки, но с удоволствие бих подхванал още нещо негово, стига да напише - има голям талант. =)

За сега съм хванал на мушка "Bone Key" на Кийт Р. А. Декандидо, роман по култовия сериал "Supernatural", който се очаква да излезе през септември.
Warrior Of Ice
Преди малко изконсумирах "Меч на съдбата" на Сапковски. Сборникът е дори по-завладяващ от първия, чете се наведнъж. Много емоционален, забавен, с прекрасно развити герои. Сега е време да подкарат и превод на романите.
Mort
Последните три книжи на Рей Фийст. Не спира да ме учудва динамичният стил на тоя човек, чете се толкова леко, че не усещаш кога си затворил и последната страница.
SharondenAdel
Гняв на Стивън Кинг wub.gif Много ми хареса smile.gif
Lanfear
Цитат(Aggressive Perfector @ Jul 24 2008, 06:22 PM) *
Тъкмо се връщам от книжарницата. Надъхан от суперлативите, които бяхте писали из форума, си взех си първата книга от "Колелото на времето". В събота отивам на лагер и там ще си я прочета. Надявам се да е добра...

...или ще изсипя цялата си юбер нордърн сейтаникъл мизантропик ийвъл некросадистик агрешън ъв даркнес върху вас и жалкото ви форумче!!! blackmetal.gif blackmetal.gif blackmetal.gif

Мисля че няма да ти се наложи да изсипваш каквото и да е! Според мен ще ти хареса smile.gif.
Лично аз съм ужасно заслепена от слабостта си към Колелото... и все пак го препоръчвам на всеки фентъзи любител. Ако ще да го плюе после, трябва да се прочете. smile.gif


Цитат(scion_of_storm @ Jul 24 2008, 09:39 PM) *
Няа ти хареса laugh.gif

excl.gif Я пък! Хахахах! smile.gif Лично аз съм любопитна за мнението му и чакам отзиви.


Изгризах иначе "Колекционер на любовни изречения" от Александър Секулов.
Човекът друса много сериозно!
Стори ми се интересно като идея но нищо не разбрах. Или по-точно разбрах много неща, които се превърнаха в каша в главата ми. Книгата представлява разпокъсани разказчета, въртящи се около една основна идея. Както обичат да пишат по анотациите напоследък, това би следвало да бъде "магичен реализъм".
Все пак ми беше забавно докато четях (макар и да не схванах нито края нито по-голямата част от историята), така че не мога съвсем да заклеймя тази лудост.
bittersweet
Стивън Кинг - Гробище за домашни любимци
sharon
Цитат(Mort @ Aug 15 2008, 04:13 PM) *
Последните три книжи на Рей Фийст. Не спира да ме учудва динамичният стил на тоя човек, чете се толкова леко, че не усещаш кога си затворил и последната страница.

Супер си е трилогията, аз също я прочетох на един дъх. Би трябвало да я продължи, всъщност, поне финалът предполага такова развитие, така че се надявам искрено.
conguestadors
В момента чета поредицата от War Craft.
wqwrrr
След провал в опита да прочета "Anatomy and Psychology" за профилирани училища с английски, хванах нещо малко по-интересно. Н. Г. Чернышевский - "Что Делать?", прекрасно и остроумно написано, но за жалост малко далечно звучащо ми произведение.

Ще изям "Меч на съдбата" и аз тия дни. =)
Warrior Of Ice
"Изповедник" на Тери Гудкайнд. Американецът за пореден път ми напомни защо е любимият ми фентъзи автор от години насам. Закриващата глава от сагата "Мечът на истината" е точно толкова епична, напрегната, динамична и емоционална, колкото очаквах, та и малко отгоре. Обоснован и жизнеутвърждаващ завършек, разказан с типичните за Гудкайнд сладкодумие и интелигентност. Класа!
bittersweet
Aлистър Маклейн - Кукла на верига
Wintersunset
"Дон Жуан" , Йозеф Томан.
Трябва да отбележа, че това е едно от най-прекрасните неща на света, които съм чела. 'Впечатлена' и 'очарована' бледнеят пред чувствата, които остави в мен тази книга. Просто.. не може да се опише дори, какво е. Невероятно.
usmif
Американски Богове на Нийл Геймън ... нямам думи! Страхотна книга! Изпапках я на един дъх bowdown.gif
sharon
^ Супер си е, наистина. Ако не си чела "Чупливи неща" от него, хвърли едно око - не е чак толкова иновативна, но пак е много сполучлива, а и ще се радвам да споделиш впечатления.
thrash_girl
Братя Робертски-Макатрицата
abydos
http://www.goodreads.com/ - last.fm за книги :п Много приятен сайт. Ако се регистрирате може да ме аднете - по-долу в подписа ми е профила.
malleus
Цитат(Warrior Of Ice @ Aug 24 2008, 09:34 PM) *
"Изповедник" на Тери Гудкайнд. Американецът за пореден път ми напомни защо е любимият ми фентъзи автор от години насам. Закриващата глава от сагата "Мечът на истината" е точно толкова епична, напрегната, динамична и емоционална, колкото очаквах, та и малко отгоре. Обоснован и жизнеутвърждаващ завършек, разказан с типичните за Гудкайнд сладкодумие и интелигентност. Класа!

+1
Преди да прочета и нея си препрочетох и останалите 3. Искам още, каквото и да е, нещо, друга история, бе знам ли. Просто не искам да свършва. bowdown.gif
Warrior Of Ice
Цитат(malleus @ Sep 24 2008, 09:48 AM) *
Преди да прочета и нея си препрочетох и останалите 3.

Останалите не са три, а десет, но нейсе... happy.gif
malleus
Говоря за първите три от поредицата"Sword of Truth" и без да броя "Debt of Bones "
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.