Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Последната група, която открихте?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
scion_of_storm
Металлорде, приятно циклене на тея изроди laugh.gif laugh.gif
Много яки! icon_headbang[1].gif
Svetyl
Eden's Curse. Горещо препоръчвам на пауър/хеви любителите. Доколкото прочетох в официалния им сайт, в тази група има доста познати лица. Нещо наистина стойностно. Страхотен дебют!
lodborg
Last.fm са си обновили списъците с Neighbour-ите и реших да поразгледам профилите на новите ми съседи. Единият от тях беше прекалил със слушането на една банда, която може да ви е позната, но аз чувах за първи път.

Става дума за 7days, прогресив от Швеция с Thomas Vikström - вокалиста на Candlemass от "Chapter IV" и настоящо гърло на Therion, с басиста на Narnia и с барабаниста на Mind's Eye. И както са се насъбрали момчетата, бичат страхотен атмосферичен прогресив. Имат един албум засега.
Virgin_Steel
Е тая банда е задължителна за всеки себеуважаващ се прогресар smile.gif Добре, че си запълнил пропуска wink.gif
А барабаниста на Майнд'с Ай е просто... класик!
Svetyl
Brand New Sin. Не че сега ги откривам, но от година не ги бях пускал. Страхотен вокал имат тия. Готино метълче тип тежък Godsmack.
metallord
Mandor of Chaos,благодаря ти за готината група!
Признавам,че ако MadHatter и scion_of_storm не бяха ударили по едно рамо за нея,нямаше да и обърна внимание.
Браво и на lodborg,че изважда на показ 7days,за които си мислех,че само аз и един приятел(болен прогресив-метъл фен)ги слушаме.
Mandor of Chaos
пак заповядай smile.gif

не че съм я открил много скоро, ама да кажа две дума за 30 Seconds to Mars - дотса приятно за слушане ; прогресив рок го водеха май, не знам ; някой твърдят, че са "емо" - да го духат smile.gif ; пичовете къртят и това примерно http://www.youtube.com/watch?v=qF1wZQzpeKA - е един не-лош клип по принцип smile.gif
metallord
KREPUSKULE-имат само едно демо,талант и голямо бъдеще,според мен.
Чуй ги ТУК.
Ludnichar
Финладците от Agonizer, днеска цял ден цикля на тях... Мноооого ме накефи албума им The Birth/The End! smile.gif
Shadow Man
Beyond The Dream
Филандски готик блек на мен ми хареса


Еи ги тук тези хубавци
http://4storing.com/8g66g/790ba724c2382e5d...23683d43cb.html
prayer4eto
Влизам аз в MySPACE профила си и гледам - покана от поляците Pathfinder.

Препоръчвам за преслушване, макар да не са банда с издаден албум smile.gif.
Shadow Man
Ravendusk
Корав готик от Полша


http://4storing.com/zetur/527f8378f0325a56...52f86b4928.html
Warrior Of Ice
Eyes Of Eden - чудесен атмосферичен/готик метъл, проект на Waldemar Sorychta. Дил ми ги препоръчваше от маса време. happy.gif
metallord
POROPETRA'2004-''Poropetra''(MCD)
01.Tunturikukka.mp3
02.Vastarakki.mp3
03.Salon Sahti.mp3
04.Saare Piiga.mp3(еesti keel)
05.Tuulikannel.mp3
Любимият ми фолк албум!!!
Толкова много топлота и такава автентична атмосфера има в него,че не може да се опише с думи.Просто трябва да се чуе!Kрасота!!!
Shadow Man
Dysanchely

Някакви словашки мело-дет типове



от тук можете да ги свалите
http://4storing.com/lb17q/d6a6414c529abea1...9c45cb6b9a.html
Mort
Before The Dawn - интересна мелодична финландска група, защо ги откривам чак сега е загадка за мен. Доста разнообразен и разчупен метъл, преобладава меланхолията, но обшита с мощни рифовки, чисти и харш вокали. Препоръчвам горещо!
MadHatter
^ И от мен една препоръчванка. Мнооого ми станаха приятни още от първо слушане! sp_ike.gif
Shadow Man
Thora
Готик от германско

ето и последният албум на групата
http://4storing.com/0kn1f/865bc4e323b55d9c...448bef5d4b.html
Hellbound
DevilDriver icon_headbang[1].gif
Много добра група смес между death metal, thrash metal и metalcore.Разбрах за нея като видях клипа на End of the line по "Фрактура".Засега най-много се кефя на първия им едноименен албум, но и последния им албум The Last Kind Words също кърти яко.
scion_of_storm
Wulfgar icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif

ОРГАЗЪМ!1111 metal.gif
Warrior Of Ice
^ Добри ми се сториха отначало, но като дослушах албума, нещо не останах толкова впечатлен... hmm.gif
scion_of_storm
icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif Много са яки icon_headbang[1].gif С Тронар и Туризас как ще вървят!!
ViolentBeauty
Аз да кажа, напоследък нищо ново не съм открила....щото не ми се търси(по точна нямам време rolleyes.gif )! НО, преоткрих Edguy (как може толкова години да ги бях заебала - срам!)
Shadow Man
На Wulfgar им липсват само клавирите как щяха да се впишат само на тази музика bowdown.gif bowdown.gif
scion_of_storm
Е тогава наистина щяха да режат наред icon_headbang[1].gif
Но иначе са доста интересни, леко Амон Амартски влияния долавям, абе направо прекрасно, шведска му работа! Пу за мен ревюто biggrin.gif
lodborg
^&^^ Албумът прави много силно впечатление още от първо слушане. Доволно.
Shadow Man
Fragile Art

Модерен руски мело дет

Еи ги тук
http://4storing.com/g335k/b4762143b56027c9...b5762ecca8.html
lodborg
Devian bowdown.gif

Отдавна нещо ново не ме беше впечатлявало толкова. Групата е съвсем нова и е сформирана от Erik "Legion" Hagstedt и Emil Dragutinovic, след като напуснаха легендите Marduk. Дебютният им (?) албум излезе преди няколко дни и в момента го слушам. Учудващо малко информация има за бандата в нета, даже не ги намерих в архивите. Единственото, което разбрах, е, че май преди да се кръстят Devian са носили името Elizium...

Стилът е раздвижен блек с осезаеми мелодет елементи като от последния Dissection. Изобщо луда работа, препоръчвам много, много, много горещо. bowdown.gif
Shadow Man
Panychida

Хайде на чешкият пейгън

http://4storing.com/pbfe1/f93a9fbe332bd223...5a467285c6.html
Finntroll
Snotarar са от Швеция, един човек е по точно. Из нета има торенти, а в Counter Attack май има и останали дискове още. Има влияния от Тааке, но е по-мелодична и атмосферична музиката. Сайта на групата е http://www.snotarar.info.se/ , който иска да влезе да разгледа wink.gif
Aggressive Perfector
Набарах из датата един албум на група наречена Gun. Албумът е от 1968, може ли някой да ми даде поне малко инфо за групата или некв сайт, защото албумчето ми хареса много, а в гугъл не намирам почти нищо... suicide.gif
Mort
Eй тез пичове:


Открих ги покрай Amon Amarth - барабанистът им свири там. Свирят изключително приятен техничен мелодет с множество агресивни траш уклони. Групата е наследник на A Canorous Quintet. Повече инфо може да откриете на сайта им http://www.thisending.com/. А самият албум ТУК, паролата за архива е www.mediaportal.ru. Ще съм благодарен ако някой дръпне и двата албума на A Canorous Quintet ТУК и ТУК! Мога да дърпам само по веднъж от rapidshare, както и всички предполагам. След това да ги пратим на нашя мил админ WoI да ги качи в арената.
ViolentBeauty
Tent, крайно добри руснаци!!! Като стил не мога да ги определя точно, но може да се кажи че са нещо като Melodic Death! Музикално са много добре, доста пипнато! (поне до колкото аз разбирам) Пеят на руски whistle.gif Хайте чуите и споделете rolleyes.gif

Edit: След руснаците, си дръпнах Kinetik Control и сега си го пуснах...е спря ми сърцето. Страхнотно ЕР са спретнали тез финландци (безкрайно много ми напомнят на една група, но грам не се сещам сега за име suicide.gif ) Много е приятно!! Ако някой ге и чул или чуе да каже на какво му приличат, че сигурно няма да мога да заспя докато не се сетя rolleyes.gif
scion_of_storm
Tharaphita
Мощен езически блек, доста майсторски и изпипан, направо си е наслада. Някакси на моменти ми мязат на Ajattara, което в никакъв случай не е лошо. Добри са, препоръчвам smile.gif
Mort
Още едно откритие за мен тези дни - Vendetta (много оригинално whistle.gif ). Англичани, дебютен албум тази година, стилът да го наречем guitar-driven melodic metal/rock. Често казано първото, което ме привлече към тях беше обложката (ето колко е важна тя), на която е изобразен пост-апокалиптичен град, унищожен от озлобен счетоводител с черни, демонски крила cool.gif biggrin.gif . Ще попитате защо счетоводител?! Ами защото и аз рутя градове с поглед като ме е хванал беса, а и пича е с костюм, очевидно е бизнесмен, а не пропаднал метъл като повечето от пребиваващите тук. laugh.gif Стига толкова с туй, албумът е приятно рокче, с добри рифовки и интересни сола. Може да го дръпнете от ТУК.
wqwrrr
Последното откритие, което ми допадна е една доста интересна френска Celtic/Black Metal група, наречена Aes Dana, по-специално техният албум "Formors". Видях и поостарялата тема за групата, та ако Сашо не ги е чул, да го направи, заслужават си.


Линк към Kerrazy
scion_of_storm
Да не ги е чул?
Точно Аес няма как bowdown.gif
МНОГО ЯКИ!!! icon_headbang[1].gif Пробвай Bran Barr и Teol Helwen ако не си, те имат щъкащи членове тея три групи smile.gif)
wqwrrr
А да ти се намира първия им албум? whistle.gif
Иначе на Bran Barr знам "Les Chroniques de Naerg" и е също много приятно. rolleyes.gif
Warrior Of Ice
Цитат(scion_of_storm @ Sep 16 2007, 11:33 PM) *
Пробвай Bran Barr и Teol Helwen ако не си

Heol Telwen, бе. happy.gif Сашо, само една бира пи днес... tongue.gif
scion_of_storm
Не, бях заспал просто biggrin.gif
Mandor of Chaos
преоткривам разни стари любими песни на Helloween smile.gif
предусещам как ще се разбия на този концерт...
Hellbound
Malsain Норвежка блек метъл група с женски вокал.Още от първото слушане ме хванаха с мрачната си атмпсфера и смразяващите вокали.Сега ако мога да намеря отнякъде първия им албум ще е супер.
Shadow Man
Имам го нейде по дисковете наблюдавай темата ТЪРСЯ ще ти го кача днес по някое време
Shadow Man
Иначе днес попаднах на един тотален психопат Sam Korvus групата му се казва също Korvus
Тия от архивите къде подушиха готик в албума не можах да разбера suicide.gif .Блек та дрънка уан мен проджект .


ЩРАК
sharon
Цитат(ViolentBeauty @ Sep 15 2007, 11:09 PM) *
След руснаците, си дръпнах Kinetik Control и сега си го пуснах...е спря ми сърцето. Страхнотно ЕР са спретнали тез финландци (безкрайно много ми напомнят на една група, но грам не се сещам сега за име suicide.gif ) Много е приятно!! Ако някой ге и чул или чуе да каже на какво му приличат, че сигурно няма да мога да заспя докато не се сетя rolleyes.gif

В даден момент ми напомнят на The 69 Eyes huh.gif Също и на Poisonblack...
scion_of_storm
Преоткрих The Rasmus

'nuff said.
Svetyl
Брех... аз пък преоткрих Godsmack и Puddle of Mudd smile.gif
Duh5
Днес съвсем случайно открих групата Gotthard - шведи, хард рок, каквото добарах и чух е лудница!
ViolentBeauty
Цитат(sharon @ Sep 17 2007, 11:01 PM) *
В даден момент ми напомнят на The 69 Eyes huh.gif Също и на Poisonblack...

На To/Die/For приличат, ама страшно много happy.gif rolleyes.gif
Airin Of Ancelot
Vulture Industries - интересен авангарден метъл от Норвегия. На моменти ми приличат на Arcturus, но не са чак толкова добри, разбира се...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.