Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Последната група, която открихте?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
Twilightfall
Disdained е най-новото тука. Брутал дет от Сърбия, справят се на ниво момчетата.
Съвсем скоро са издали дебюта си.
_Moonshield_
Всички фенове на folk/viking метълът задължително да преслушат тия момци - Northland smile.gif
http://www.last.fm/music/Northland (фрий песни за слушане)
MySpace: http://www.myspace.com/northlandmetal
Просто изключително красиви мелодии! Гарантирам, че феновете на Eluveitie и Ensiferum ще си намерят нова любима група tongue.gif
Ta' Zhal
Абсолютно. И петте им песни са разбиващи. Страхотна група. bowdown.gif
azoteccccc
Taake blackmetal.gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif icon_headbang[1].gif голям циклеж ще пада на тях!!
пънчо
Erotic Juliet - супер са... те и Jesus on Extasy радват.
Най-странното е, че ги открих преди 2 месеца, а оттогава... нищо не съм откривала - лоша работа sad.gif
ViolentBeauty
Gyongyver
Е сега попаднах на тях, много приятна Унгарска готик метъл група! happy.gif Готин мъжки вокал, пеят на унгарски (това ще е което ги различава от всички подобни групи smile.gif) много добре се връзва и това, че никва идея си нямам за какво пеят ги прави още по-приятни biggrin.gif
t0xIc
Demon Hunter, Christian metalcore according to some people.

http://youtube.com/watch?v=lH6frZc7fuE&feature=user
http://youtube.com/watch?v=hPopabSAtOM

Само че с доста по-чисти вокали - тип неометъл на моменти - и доста повече мелодика. Много добри. Сега им дръпнах всичките албуми. Оказа се, че са достатъчно известни, но са ми избегнали. Бих ги сравнил с Five Finger Death Punch. Само дето тематиката и текстовете са им доста различни.
InsArtTure
Аз бях много вдъхновен като ги търсех. И след като ги намерих и чух, пропаднах. Много са ми скучни, какво пък намери в тях?
MadHatter
Цитат(ViolentBeauty @ Jun 29 2008, 05:00 PM) *
Gyongyver
Е сега попаднах на тях, много приятна Унгарска готик метъл група! happy.gif Готин мъжки вокал, пеят на унгарски (това ще е което ги различава от всички подобни групи smile.gif) много добре се връзва и това, че никва идея си нямам за какво пеят ги прави още по-приятни biggrin.gif

Тоя унгарски убива всичко детско в мен. Чух ги преди време и мога със сигурност да кажа, че ако беше някой по-приятен език щяха да ми харесат laugh.gif
LordZombie
Прослушах Type O Negative е засега 1 песен, ама пак...
Wintersunset
Autumn Rain Melancholy

Изключително красив руски.. хмм, определят ги като готик дуум.
Красиви текстове, красиви женски вокали. В момента слушам албума Seven Steps to Infinity, мисля че имат и още един, който ще трябва да чуя, определено. smile.gif)

Мёртвая листва падая с ветвей,
тает чуть кружась в ледяной воде
тает уходя в темноту из тьмы,
оставляя лишь зыбкие круги...
ViolentBeauty
Цитат(LordZombie @ Jun 30 2008, 08:39 PM) *
Прослушах Type O Negative е засега 1 песен, ама пак...

Коя?! rolleyes.gif
Slash
Цитат(LordZombie @ Jun 30 2008, 08:39 PM) *
Прослушах Type O Negative е засега 1 песен, ама пак...

Нека да са вече две wink.gif

Иначе моите добри открития в последно време са Gire, Grey Skies Fallen, Alcest, Dol Ammad, At War With Self, Age Of Silence...
traektoriq
Tuatha de danann малко фолк от Бразилия! Има какво да се чуе има и защо да се чуе! Разбира се специално за феновете на това течение в музиката!
Ако мога да го определя е по-тежко от Omnia и по- мелодично In Extremo!
LordZombie
Цитат(ViolentBeauty @ Jun 30 2008, 11:00 PM) *
Цитат(LordZombie @ Jun 30 2008, 08:39 PM) *
Прослушах Type O Negative е засега 1 песен, ама пак...

Коя?! rolleyes.gif

Black N 1
gadabout
Cadaveric Crematorium - и жабарите понякога радват. Брутален дет/грайнд с някои интересни идейки. Струва ми се, че ще има какво да чуваме и за в бъдеще от тия момци, нищо, че вече имат 4 албума.
Warrior Of Ice
Немските мелодични блек метъли Saxorior, благодарение на Battle Magic. Никак не са зле, с повечко слушане хващат, а и за разлика от много свои колеги, не имитират величията.
MadHatter
Цитат(Slash @ Jun 30 2008, 10:28 PM) *
Alcest

Ух, това чак сега го виждам. И харесаха ли ти? rolleyes.gif
Slash
Удоволствие за сетивата. happy.gif Сякаш е микс от няколко неща, все любими. Ти слушала ли си го?
gadabout
След Cadaveric Crematorium, в търсене на добре звучащ италиански грайнд, стигам до SpermBloodShit, които като че не задоволяват търсенията ми...
MadHatter
^Да, но не успях да намеря много неща от и без туй малкото творчество на човека. Бях останала с впечатлението, всъщност, че Audrey Sylvain не е само гост-вокал, но явно съм се излъгала tongue.gif
winterstorms
Немците Fear My Thoughts с новия им албум "Isolation". Не знам как са се промъкнали покрай вниманието ми толкова години, обикновено такива групи не пропускам.
scion_of_storm
^ Арни са. smile.gif Neaera сигурно си пробвал, ако не си и тях пробвай ;]
gadabout
Disaster - дебютанти в областа на дет/грайнда от Франция. Тъпо име, но музиката им като че ли започва да ми навява приятни асоциации.
Rolf
Silent Call - някакви образи от Швеция. Забиват прогресив с малко пауър елементи, доста са интересни.
Naso
Beyond the Labyrinth - Heavy Metal от Белгия с прогресив елементи,клавири и качествени сола.Сториха ми се интересни за това ги метнах в темата с линковете whistle.gif
Nightfall
TYR, бях им чувала само името, но интервюто с вокала им в Про-Рок събуди някакъв интерес в мен. Много хубава музика, тамън малко разнообразие, то не може само хеви, пауър, траш, бла-бла... и се залепих за една тяхна песен на фарьорски, нищо не разбирам, но ме плени адски, особено мелодията :Р
Airin Of Ancelot
Едни полски изроди - Abused Majesty. Забиват здрав блек/дет, на моменти приятно напомнящ на чудовищата от Behemoth.
Warrior Of Ice
Symphonity - чехи, правят порядъчно силен симфоничен пауър. Вокалите изпълнява Olaf Hayer (Luca Turilli, Dionysus).
sharon
^ Това са бившите Nemesis, всъщност. Препоръчвам албума, забива първия в земята, страшен е.

Наскоро ми попадна някакво EP на Far Beyond Existense, звучи доста добре като за първи опит. Мелодет.
ludspamer
Бенедикшън icon_headbang[1].gif

Реших да ги чуя шот ми хареса кавъра им на Слеър-Некрофилиак icon_headbang[1].gif

Зася им слушам Дарк ис дъ Сийзън, са сядам да прослушам още нещо icon_headbang[1].gif
Dreamtale
Някакви японски неокласици, Versailles се казват. Нямам идея за какво пеят, но музиката е много приятна, здраво свирене.
Twilightfall
Ad Hominem. Блек метъл. Франция. СВИНЩИНА!
Ulair
^ Я дай насам, да чуем за какво става дума!
Twilightfall


Превю - Ad Hominem - Nuclear Black Metal Kampf

http://www.zshare.net/download/49996692e80f02/ - "Planet Zog - The End"
http://www.sharing.ru/dl/3084/Ad_Homonem_(..._by_Vorlokh.rar - "A New Race for a New World"
http://rapidshare.com/files/120435097/Ad_H...x_Of_Hatred.rar - "Climax of Hatred"
http://metalarea.ifolder.ru/6814606 - "Theory 0" EP
Има и още разни демота и сплитове, дето не съм прислушвал.

Crowded like animals
You`re the waste of existence
Doomed to ignorance
You`ll disappear in shame and pain

Auschwitz Rules!
Warrior Of Ice
Финландците Thyrien - мелодичен блек/дет с много фолк елементи. Имат едно EP, "The Frozen North", което можете да свалите от тук.
monolithe
Wardruna

Проект на бившия барабанист на Gorgoroth Кvitrafn. Фолклор, ембиънт, шаманизъм! Култ!!!
Demiurg
Аз пък вчера открих едни руснаци - Hieronymus Bosch, шантави и разчупени като на Бош картините. Нещо като техничен прогресив дет, на доста места ми напомнят на Death в по-мелодичен и ошлайфан вид и с доста по-тежък вокал. Ненормални инструменталисти, и за разлика от други "виртуози" има идея и мелодика в цялата работа, не е самоцелно надсвирване. bowdown.gif

http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...iendID=85359559
sharon
Цитат(Dreamtale @ Jul 20 2008, 07:25 PM) *
Някакви японски неокласици, Versailles се казват. Нямам идея за какво пеят, но музиката е много приятна, здраво свирене.

Наистина правят много качествена музика, ако не си слушал EP-то им "Lyrical Sympathy", тегли, именно то ме грабна така преди година.
Twilightfall
Цитат(Demiurg @ Jul 23 2008, 10:15 AM) *
Аз пък вчера открих едни руснаци - Hieronymus Bosch, шантави и разчупени като на Бош картините. Нещо като техничен прогресив дет, на доста места ми напомнят на Death в по-мелодичен и ошлайфан вид и с доста по-тежък вокал. Ненормални инструменталисти, и за разлика от други "виртуози" има идея и мелодика в цялата работа, не е самоцелно надсвирване. bowdown.gif

http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...iendID=85359559

Много добри.
Twilightfall
Infernal War, Полша, black/death.

JESUS FUCKING CHRIST, BASTARD SON OF THE JEWISH WHORE
LORD OF THE WEAK, BLIND AND SICK, I INVERT YOUR CROSS!


Без думи ме оставиха тези изроди!
Да не говорим че барабанистът е роден с палки, вместо ръце.
Nimlot
Ами... на мен един приятел ми беше казал преди много време за 3 Inches Of Blood, беше ми пратил една много забавна песен, ама не им бях обърнал внимание до скоро, радват ме biggrin.gif
gadabout
Tard - брутален дет от Британска Колумбия, Ванкувър, с много привлекателна вокалистка, интересни идейки и един албум от май тази година.
Ще излязат интересно попадение.
The Torn Prince
The Luchagors, много приличен Пънк-Рок. Ако някой си спомня Лита от кеча навремето, тя им е вокал.
Mago De Oz
Skiltron, страхотен power-folk metal от Аржентина! Свирят свежо, с много идеи, супер разнообразно, но същевременно адски стегната и професионално. Албума се слуша на един дъх, изтъкан е от мелодия, чувство и най-важното от желание за създаване на МУЗИКА, а не просто така да се запише нещо! Задължителен албум за всеки ценител на качественият power, за всеки на който са му омръзнали песнички за дракони, девици и всякакъв вид летящо-пернат-девствен добитък!
Ta' Zhal
Абе ЕЙ, я леко с драконите и девиците!

Иначе, на петата песен от първия албум съм (че вторият не го намирам засега). Велики гайди има в първите няколко. Много хубаво, ще го свърша и врътна още веднъж до края на вечерта.
С други думи - теглете спокойно, флауър братя.
scion_of_storm
Skiltron са много добра група!

GAAAAATHERING THE CLANS!!1111

Плюс това обожавам снимката им в метъл архивс. Ама наистина. Ако още е същата laugh.gif
Oro
Така е баце. И новата им железария е чудесна! Трябва скоро да идват по тия земи. rolleyes.gif

Анти-спам откритие: Грай

scion_of_storm
Ама те имат нов о_O

Оооо, ела на бати керазито, ела..заплювам си реФиу ^^
Oro
scion_of_storm,

Е оки баце аре да не се излагаме wink.gif - и за сметка на това взучи като за 'Топ 10' албуми от тази годинка ... :Р

А старото-ново откритие са дърводелците Dub Buk - Украйна, Melodic Black Metal
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.