Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Последната група, която открихте?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
abydos
The Black Keys - blues rock.
Vivi
Не ме кефи smile.gif
gadabout
Woe of Tyrants

Американци, които открих с втория им албум от тази година и... СВИРЯТ ДЕТ/ТРАШ, който ме кефи, но... Доста оригинален такъв, страшно интелигентен и с много самобитни мелодии.

Едит: Звучат доста като стабилно втежнен пауър метъл... Феновете на последния да се позамислят!
_Moonshield_
Цитат(ZerraX @ Jan 22 2009, 12:38 PM) *

Гледам ти ласт-а, на първо място Amon Amarth, има Suidakra, Eluveitie, Ensiferum ohmy.gif
ZerraX
Чист мелодет не слушам! Посочените групи чист мелодет ли са?
Holy Demon
Alestorm
_Moonshield_
^^Amon Amarth абсолютно 100% мелодет, Suidakra също наблягат много повече на него. Eluveitie и Ensiferum са си фолкче, ама всичко си е върху мелодет структура от всякъде погледнато tongue.gif
scion_of_storm
Cypress Hill!

Преоткрих, не ги бях слушал от поне 3 години.

ah... <3
Чупитопки
Jesus and the Gurus - отдавна съм чувал една две парчетии, ама ся благодарение на 4Dave ги открих. Той вика нещо за crust, ама много повече мязат на grebo и industrial metal.

PS: Ъъъъ, Сционеее... You wanna be a rock superstar or You just could have killed a man? biggrin.gif
Warrior Of Ice
Ensoph - поредните откачалки, набъркали в казана си повече стилове, отколкото е прилично. Преобладаващо електронни, доволно атмосферични, злобни - с една дума, болница.
scion_of_storm
Цитат(Чупитопки @ Jan 24 2009, 12:39 AM) *
Jesus and the Gurus - отдавна съм чувал една две парчетии, ама ся благодарение на 4Dave ги открих. Той вика нещо за crust, ама много повече мязат на grebo и industrial metal.

PS: Ъъъъ, Сционеее... You wanna be a rock superstar or You just could have killed a man? biggrin.gif

Не, сакам текила сънрайз biggrin.gif

What's your number си остава фаворит, заедно с доктор Зеленопалчо ^^
sharon
Dawnless - швейцарски пауър ентусиасти, много мелодично го карат, вокалистът се дере от дъжд на вятър доста успешно. Първият им албум ми хареса много, издирва се миналогодишния. Странно, докато ги слушах останах с впечатлението, че са поредните типове от финско.
winterstorms
Датчаните Konkhra. Желязо! icon_headbang[1].gif
gadabout
^Много добър момент да ги откриеш, впрочем. Очаквай ревю.
Naso
Бандата Devian - шведска манджа от мелодет и блек, в оптимално съотношение drinks_drunk.gif
gadabout
Е
Б
А
С
И

М
А
Й
К
А
Т
А
...
http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...endID=131888049
Един човек, студент, унгарец... Чуйте Fractal.
ZerraX
^ мдааа страшна песен.

Моето последно (пре-)открита група е Tvangeste според металните архиви тез веселяци са Symphonic Orchestral Black Metal от Русия. Днес си купих тяхният албум Firestorm от 2002, тъй като го имах на flac, а на mp3 не го намерих и съм много доволен!
Anwen
Ето една алтернатив рок група, не слушам много такива обаче им се изкефих, че са християни RED
http://www.youtube.com/watch?v=mtjmnxhi2R8
още
Suidakra
http://www.youtube.com/watch?v=08z4Y1mSFCg
Darkane
http://www.youtube.com/watch?v=pqLwStPONdM
Airin Of Ancelot
Sinbreed - чудесен немски пауър, свири барабанистът на Blind Guardian (не Thomen, а новият).
Ta' Zhal
Цитат(gadabout @ Jan 27 2009, 09:27 PM) *
Един човек, студент, унгарец...

Ебаси майката на квадрат. Хем е хоум проджект. bowdown.gif за човека.
pa®tci
GOJIRA band.gif
sharon
Испанците GOTHMOG. Изкарали са супер внушителен дебют, блек/дет с маса влияния. Китаристите правят нещо ненормално, дочуват се и разни симфонични моменти.
Ghost
Проектът HDK на Sander Gommans! icon_headbang[1].gif Малко различен мелодет идва добре.
Michael
WOLFS MOON, жесток немски пауър icon_headbang[1].gif
Ulair
Руско - украинския проект Arisk Priest - интересна жанрова смес от Pagan Metal/Art-Rock/Dark Wave с известен славяно-националистически привкус.
Вчера преслушах и албумите Urdarbrunnen и Heiliger Wald на германците Falkenstein - нелош NeoFolk
Warrior Of Ice
Финландците Beyond the Dream - симфоничен блек метъл, леко напомнят на Cradle of Filth.
ZerraX
Ritual Front - Дарк фолк от Русия.
Lándevir - Средновеконен/Мелодичен Фолк от Испания, чиито текстове са инспирирани от Толкин.
Rusich (Rus) - Амбиент/Паган Блек Метъл от Русия
Rusich (Urk) - Фолс/RAC от Украйна
Raven Throne - Беларуски Паган/Блек
Racial Purity - Паган/Блек/Траш от Германия
Ulair
^ А, то и руски Русич ли имало!? Слушаеми ли са?
ZerraX
^Ако говориш за руснаците, на мен ми харесват.
Използват природни звуци(гръмотевици, някви жужащи насекоми, течаща вода)
Доста добри са за релакс
Намират ми се 2 албума. Та в този от 2006 са повече природните елементи, докато в този от 2004 е доста по-тежко звученето дори навява малко на паган и има 2 песни, включващи електроника (едната е ремикс де).
Но като цяло ми харесаха.
Ulair
^ Ще се преслушат, значи.
_Moonshield_
Heavenwood - португалски готик, мъжки вокали whistle.gif
LordZombie
Black Abyss

много приятен, немски пауър guitar.gif
metalista_vt_97
аЗ пък една много стара група на име W.A.S.P. те мНого ме кефят вартя го около 1 месец metal.gif metal.gif
the_mess
Не думай!ОО
Май Dispatched бяха поледната група дето открих-Мелодик дет метъл.
Warrior Of Ice
Revolting - новият проект на Rogga Johansson. Стабилен дет в типичен шведски стил, злокобна работа. icon_twisted.gif
winterstorms
^ Не ми харесаха. Слушали сме го вече много пъти това.
Warrior Of Ice
Seven Gateways - някакви американски пичове, попаднаха ми в MySpace. Доста приличен мелодет, не им липсва потенциал. Имат само едно демо от две парчета, но ще ги следя.
Naso
Последно открих Skyfire. Отново от Швеция. Гледам, че първо ги пишат дет, но за мен са прогресив, симфоник с елементи на фолк и дет (май повече заради дерящия се вокал). Ае, яко е, освен това се чака нов албум icon_headbang[1].gif

A ето и Myspace
Twilightfall
Vomiturition и Disgrace, май.
Rolf
Anthropia, френски прогресари.
sharon
Гърците Luna Obscura, които наскоро издадоха дебюта си "Feltia". Прекрасен мелодет, вокалните партии са разделени много точно между чистия глас на мацката и дрането на съответния виновник. Музиката е супер, качеството е идеално, т.е. от доста време насам просто няма какво да критикувам. За самата атмосфера на албума няма и да започвам да говоря, на места се чуват разни псевдо-симфо препратки, цигулки, пиана, щуротии... Горещо препоръчвам.
_Moonshield_
A Canorous Quintet - преди доста време ги открих, просто споделям. Ето как трябва да звучи един добър шведски олдскуул мелодет.
http://www.youtube.com/watch?v=ka71mP9cuOo...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=bRDjkwzJbzk

Също така и една прекрасна група - Decadence, на която имам една песен...
http://www.youtube.com/watch?v=duNQTJLuhwQ
...обаче каква icon_headbang[1].gif
Warrior Of Ice
Manipulated Slaves - японци, свирят пауър/траш с дет вокали. Доста интересен стилов хибрид са, ако не друго.
monolithe
In Harbour - пост-рочец!
Naso
В опит да разбера има ли нещо ново около любимите ми Morgana Lefay, попаднах на Inmoria - оказва се, че вокалистът Charles Rytkцnen ,заедно с Christer Andersson (Tad Morose) - китара, Henke Westin (Blazing Skies) - бас, Danne Eriksson (ex-Tad Morose) на пиано, е стартирал нов прогресив проект през 2008г. Бандата е подписала с MASSACRE RECORDS и се чака дебютен албум icon_headbang[1].gif

Видео към песента Come Insanity : ТУК
Twilightfall
Neath - прогресив/атмосферик дет, от Австралия. Много добро.

Вкарват елементи нетипични за дет метъла, като клавири и чисти вокали, но много добре се получава. И вокалистът е звяр.
gadabout
Obscura - германци, дет прогресари - страшно технични, има какво да се чуе. Не знам напоследък какво ме избива на прогресарщина, ама ми е добре.
Warrior Of Ice
Lyfthrasyr - нюскуул блек от Германия, доста мощни и технични. Може и да ми се струва, но чувам малко Borgir в тях.
Twilightfall
Putrevore. Проектът е от Испания/Швеция, само ще спомена кои са замесени в него:

Цитат
Dave Rotten - Vocals (Christ Denied, Golgotha (Esp), Unwom, Anaemia (Esp), Avulsed)
Roger "Rogga" Johansson - Guitar, Bass (Carve, Demiurg (Swe), Banished From Inferno, Edge of Sanity, Deranged (Swe), Foreboding, Ribspreader, Eaten, Those Who Bring The Torture, Revolting, Paganizer)

СЕКТА.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.