Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Последната група, която открихте?
.::Metal World::. Форуми > Metal > Metal / Rock / Hardcore / Gothic / Industrial
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75
Warrior Of Ice
openwidehug.gif wub.gif
scion_of_storm
Аркона tongue.gif Малко на моменти е еднообразно, но иначе е култова резачка metal.gif
Aggaloch
For my pain
Shadow Man
Divinefire страхотни музиканти с много идейни албуми невероятен пауър в момента свалям новия им албум
into a new dimension 2006 вече преслушах две парчета
lodborg
Преди известно време попаднах на една финландска блек група: Barathrum. Препоръчвам на всички фенове на класическия блек, както и на хеви метъла (особено последните 4-5 албума).

Също Cadacross - финландски мелодичен блек с членове на Turisas, Ensiferum и Arthemesia.

Да не говорим за Abyssos - знам, че повечето от вас са открили тази невероятна блек-фантазия отдавна, но за мен сефтето беше съвсем скоро (шведи са май, но не съм много сигурен, а в момента metal-archives се е загубил някъде за да проверя).

И за да не кажете, че прекалявам с финландските групи: Tuatha de Danann - много приятен хеви/фолк като в най-добрите години на Elvenking и Wuthering Heights. Учудващо колко безизвестни са тези момчета - препоръчвам последния им албум.

А ако и вие сте полудели по финландски джангър, още групи, на които съм попаднал сам и са ми направили прекрасно впечатление са: Terдsbetoni, Tunnelvision, Embraze, Mirzadeh, Masterstroke, Count de Nocte...

Цитат(Blade al'Slayer @ Sep 25 2006, 04:28 PM) *
Persefone - Прогресив-блек-готик, по мое определение smile.gif

Какво чудесно попадение, Blade! Групата наистина кърти
Mort
Част от блек групите и на мен са все още непознати, случайно да ги имаш в тия дискове дето ги домъкна от Германско и все още са в мен? tongue.gif
scion_of_storm
At the gates tongue.gif Знам, знам че е ламерско да откриеш такава група чак сега, ама какво да се прави biggrin.gif
Wolfheart
Знам, че е ламерско да откриеш група, като As I Lay Dying чак сега. От повечето Metalcore/NWOHM сцена се отличават с преобладаващо мелодет звучене. Явно заради това не се харесват много на върлите метълкор фенове wink.gif А също и човек, като види дължините на песните, които рядко надвишават 4 минути, ще си каже че са несериозници. В последните 2 албума има доста идеи и доста свирене. Frail Words Collapse го проваля единствено малко по-лошия звук. Shadows are Security вече е приказка smile.gif Плътен звук, който реже въздуха, мелодични китари и здраво реване.
SepulTeraHead
Цитат
От повечето Metalcore/НВОХМ сцена се отличават с преобладаващо мелодет звучене.

Прощавай, но точно това как ги отличава не разбирам. Те са ебати посредствената група, за която никой няма да си спомня след вълната. Известни са само защото са христяни и това ги прави "различни". Иначе албумите са добри де... не е да не ги слушам.
Wolfheart
Цитат(SepulTeraHead @ Oct 10 2006, 02:49 PM) *
Прощавай, но точно това как ги отличава не разбирам.
Поне на мене те доста по-близо ми звучтат до Witnih Y или Nighrage, отколкото Unearth или Chimaira.
А за религиозната ориентация и текстовете въобще не съм се замислял. Това, че са християни го забелязах съвсем скоро. Явно на доста групи им омръзна да са сатанисти smile.gif
Mort
Слушах ги известно време, но бързо ми омръзнаха - някак нещата са им твърде стереотипни. Да не говорим, че не са особено оригинални като се замислиш. А това за християнството има и други такива групи.
InsArtTure
Frail Words Collapse е страхотен албум. Посредствен? Може би. Не звучи като нещо много оригинално, но си струва. Забавлява и провокира сетивата.

Shadows Are Security вече си е твърдо посредствен албум. Само механично свирене има там. Звучи като една 40минутна песен. Малко се отличава Confined, но натам всички тези безкрайни интерпретации на бързите евро рифове стават адски скучни.

Ама други си е една песен като 94 Часа. metal.gif
Бранник
Kiuas - много добра мелодик дет група.Вторият албум на групата от тази година, Reformation е много добър!Ама не мога да намеря първия, някой може ли да помогне? hmm.gif Само знам заглавието - The Spirit of Ukko и годината когато е издаден - 2005.
emerald
тук го има
the spirit of ukko
Бранник
Благодаря, emerald! smile.gif
Elnahir
Търся DVD-то на Stream of Passion, Live in the Real World и DVD-то на Ayreon към The Human Equation, обаче никъде не мога да ги намеря. wink.gif
Някой може ли да удари едно рамо помощ?
Warrior Of Ice
Цитат(Elnahir @ Oct 11 2006, 08:40 PM) *
Търся DVD-то на Stream of Passion, Live in the Real World

Stream Of Passion - Live In the Real World 2006
Miss_Crowley
Сега съм на вълна Abyssaria - това са едни блек метъли от Австрия мисля.
Наскоро открих и Theatres des vampires, всмисъл аз и преди ги бях чувала, но чак сега си дръпнах нещо тяхно. Кефят icon_headbang[1].gif
Lucretia
Рових се в сайта на Charon да видя, няма ли нов албум да има и гледам, пише "Нов албум" и ми светнаха очите, пък то било за другата група на единия китарист. И викам, я да проверя. Embraze се казват, все едно слушаш Charon, на мен много ми харесаха, сега дърпам и старите албуми. wub.gif
Airin Of Ancelot
Nightshade - шведски дебютанти, забиват мелодет (каква изненада laugh.gif). Нищо особено оригинално не предлагат, но албумът им е много изпипан и радва ухото.
`Xandria`
Творчеството на James Labrie, но и извън Dream Theater, нямам думи... bowdown.gif
DemonWind
Последната група, която открих и слушам постоянно, е SKYFORGER. Уникални латвийци, паган блек, а последния албем - Zobena Dziesma (Песента на меча) е просто вълшебен - само латвийски народни песни, изпълнени на четири гласа от пичовете от бандата. Сега си търся тяхно видео smile.gif smile.gif
SteamOfBlood
Skull Fuck blackmetal.gif metal.gif
scion_of_storm
Derdian, определят ги като новите Рапсоди, и няма спор, поне от моя гледна точка. Доста са добри, образцов пауър правят, заслужават си tongue.gif
Warrior Of Ice
Според мен повече приличат на Beholder, отколкото на Rhapsody, но определено са много добра банда.
KingSlayer
Blacklodge icon_headbang[1].gif

По принцип не съм привърженик на изгъзиците в метъла, но тия го правят някак добре - истерично и диво! Доста са алтернативни и оригинални, стига да инаш здрави нерви devilsmiley.gif Все пак за пръв път чувам използването на инструменти, като НАКОВАЛНЯ laugh.gif за поддържане на ритъм rolleyes.gif
Ще ги видим по-натам какви ще ги сътворят
Wolfheart


Wobbler

Ето това е истинки прогресив от Норвегия. Няма значение дали прогресив метъл или рок, защото за истинските ценители на тази музика това няма значение. Експериментиране до дупка и най-важното - напълно непредсказуема музика - не знаеш какво ще ти изскочи в следващия момент.

От тук може да се чуе
Arq
In Extremo, Opera IX, The Frozen Autumn, The Crests, Six Feet Under, Gorgoroth и още някои... може би нищо ново за някой...
scion_of_storm
Arcturus, невероятен блек с малко прог елементи. Толкова хора ми го препоръчваха, че накрая не издържах на натиска happy.gif
Voodoo_girl
Mad Season Стилът е гръндж. Бандата е съставена от членове на известните Alice In Chains, Pearl Jam и Screaming Trees. Имат само един албум "Above". По принцип съм фенка на грънджа и на банди като Soundgarden и Nirvana. Един приятел ме светна за тях.
MadHatter
А ще ти ли е възможно да го метнеш някъде тоз албум??
Airin Of Ancelot
Шведите Dawn Of Silence. Забиват си стандартен хеви/пауър метъл, но приятен за ухото. На моменти доста ми напомнят Edguy.
t0xIc
Infected
Нещо средно между Hatebreed , Killswitch Engage и Taproot.
Rodd1ck
Цитат(scion_of_storm @ Oct 22 2006, 10:33 AM) *
Arcturus, невероятен блек с малко прог елементи.

На места са малко досадни. rolleyes.gif
Warrior Of Ice
Досадни могат да са за хора, свикнали с по-директни и праволинейни неща. Arcturus искат повече внимание, но то си заслужава.
Rolf
Цитат(Rodd1ck @ Oct 25 2006, 03:58 PM) *
Цитат(scion_of_storm @ Oct 22 2006, 10:33 AM) *
Arcturus, невероятен блек с малко прог елементи.
На места са малко досадни. rolleyes.gif

Липса на тренинг. cool.gif
KingSlayer
Wuthering Heights icon_headbang[1].gif

Бах, тия много, много ме кефят devilsmiley.gif



На феновете power-heavy ги препоръчвам горещо. Чуйте ги!
Warrior Of Ice
Точното определение е пауър/прогресив/фолк метъл. happy.gif Бандата наистина е изключителна.
KingSlayer
Определения много smile.gif

Аз, като по консервативен в метъла си ги деля на:
heavy
black
trash (speed)

и от скоро и Gothic laugh.gif

Както и да е, от толкова много "опити" в последно време, тези целят десетката. Трети път прослушвам албума devilsmiley.gif bowdown.gif
Warrior Of Ice
Ти чуй предишните и припадни! metal.gif
scion_of_storm
Drudkh, пичове са, опитват се да бият Съмонинг по времетраене на песните, и не само тях tongue.gif Нещо тея дни нямах нерви за тях, иначе ми харесват smile.gif
Mort
Цитат(KingSlayer @ Oct 25 2006, 08:38 PM) *
Wuthering Heights icon_headbang[1].gif

Бах, тия много, много ме кефят devilsmiley.gif


На феновете power-heavy ги препоръчвам горещо. Чуйте ги!

Няма нужда, ние си ги знаем - препоръчваме Suidakra обаче!
KingSlayer
Къде ги има предишните unsure.gif
Warrior Of Ice
Тук. smile.gif Личният ми фаворит е "Far From The Madding Crowd", въпреки че и първите два са гениални.
KingSlayer
Много 10х openwidehug.gif
Warrior Of Ice
Полека с прегръдките, да не си помисли нещо жената... happy.gif
Voodoo_girl
Цитат(MadHatter @ Oct 23 2006, 02:22 PM) *
А ще ти ли е възможно да го метнеш някъде тоз албум??

/OffTopic
Ами нямам представа как мога да го кача в нета, но ако го искаш мога да ти го пратя по скайп, адни ме когато имаш време - мейла ми е voodoo_girl@gbg.bg. happy.gif

/OnTopic happy.gif rolleyes.gif
Наскоро попаднах на един албум от 2005 на група Coffins. Много интересна японска дуум дет метъл банда. Качеството на записите, с които се сдобих е малко лошо, ама такъв е животът ... biggrin.gif
Rolf
Lay Down Rotten - много як немски мелодет. Чак сега ги откривам, с третия им албум - Breeding Insanity. 10x to WoI!
cunt
Преоткрих The Stalin, пънк група, превърнала се в нещо като японски еквивалент на Sex Pistols.
SepulTeraHead
Blind Sight
Не, че не ги знам от доста отдавна, понеже с басиста постваме по едни и същи форуми, но сега нещо се заслушах по-сериозно в дългосвирещия им албум. Иначе им имам и демота от доста отдавна. Та за бандата - холандци, метълкор общо взето, доста мелодичен, доста метъл. Тук можете да чуете за какво става въпрос:
http://www.myspace.com/blindsightmetal
icon_headbang[1].gif
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.