Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Филми
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92
Ro6ava GarGa
тегля двата сезона на LOST...новата ми мания... wub.gif
Nightmare
Цитат(Warrior Of Ice @ Jul 19 2006, 08:04 AM) *
"Другите" - поредния забележителен филм, който поради някаква причина съм пропуснал. Започва като типична история за обитавана от призраци къща, но всичко е претворено по доста оригинален начин. Никол Кидман прави страхотна роля...

Егати съвпадението! biggrin.gif И аз тъкмо този филм щях да коментирам. Тези дни /или беше вчера/ го гледах и ми направи страхотно впечатление... историята те държи в напрежение до самия край и след това ти трябва известно време да се посъвземеш и да се запиташ "Леле, тези ли са Другите?!?". Никол Кидман е страшна!
Revenant
click - ами забавно филмче, на моменти те кара да се замислиш колко бързо върви живота...а Кейт Бекинсейл отново е мммм... wub.gif
````````
Цитат
"Другите" - поредния забележителен филм, който поради някаква причина съм пропуснал. Започва като типична история за обитавана от призраци къща, но всичко е претворено по доста оригинален начин. Никол Кидман прави страхотна роля...

Този филм остава един от любимите ми. Започнах да го гледам малко насила... а всъщност се оказа вълшебен. Който не го е гледал... да го гледа!
Beerzebub
Цитат(Ro6ava GarGa @ Jul 19 2006, 11:05 AM) *
тегля двата сезона на LOST...новата ми мания... wub.gif

Америка!!!!
Warrior Of Ice
Днес се отчетох с два филма. "Mortuary" се оказа съвсем посредствен хорър в осемдесетарски стил - доволно количество зомбита и т.н. "Madhouse" пък ме изненада приятно - при все че не блести с изключителна оригиналност, е психотрилър с идея.
`Xandria`
"Fragile" (2005) bowdown.gif

Филм в стила на "The Ring", ето такива хоръри те изкарват от кожата, без наличието на кървища и тем подобни, просто не е нужно, такава стряскаща и патологична атомсфера. Режисьор е Jaume Balagueró, същия психопат, който направи "Darkness", но този филм е по-добър, взето е назаем много от японските хоръри, явно са го вдъхновили.
Ако някой си спомня момичето, което излизаше от кладенеца в The Ring, е, тук е същото, само че излиза от необитаван зеленикав етаж на запустяла болница blackmetal.gif и т.н Екстремно изненадана съм, че дори Калиста Флокхарт(която е толкова бездарна, дори като чух,че участва нямаше да гледам) ми хареса като актьорска игра.
Може би най-сериозния хорър, който съм гледала тази година, макар и неизвестен, е много над боклуците, които наскоро пуснаха, направо измита пода с тях! 9/10
Ще цитирам: What could had been a stupid remake of another Japanese movie in the hands of the wrong director, it turned into a beautiful story.
smile.gif
varador
Наскоро гледах Джордж и дракона.Чесно ви казвам,за мен беше абсолутха простотия.Не случайно заспах към средата,но поне се събудих да го догледам. brickwall.gif brickwall.gif
conguestadors

Един от малкото смешни филми напоследък, който успя да ме разсмее.
Elnahir

Bitter Moon / Горчива Луна

Филм на Роман Полански, с участието на Хю Грант, Kристин Скот Томас, Питър Койот и съпругата на Полански - Емануел Зигнер. Филмът е особено разтърсващ и без човек да е преживял нещо, което да е поне близко до показаното, то вероятността напълно да го разбере е доста малка. Предполагам.
Струва си да се види.
Pyjamka
Дадох отново шанс на "Записки под възглавницата". Подходящото настроение и правилната компания дадоха своя принос, определено. Мисля, че има още дълго време да разсъждавам върху този филм. Ще трябва и поне още няколко пъти да го гледам, със сигурност. Препоръчвам, но не е за всеки. ....Въпреки че минаха почти два часа, откакто го гледах, все още не мога да преценя дали ми е харесал или не! Заради това ги обичам тези филми.
Warrior Of Ice
С доволно закъснение най-сетне изгледах втория сезон на "Stargate Atlantis". Отличен sci-fi сериал, но поради една или друга причина остана донякъде в сянката на "Battlestar Galactica". По тракерите вече се появиха първите две серии от трети сезон... icon_headbang[1].gif
conguestadors
Аз сега гледам "Batllestar Galactica", но "Stargate Atlantis" ми хареса повече, може би защото гледах първо него.
RazorJack
Гледах на кино новия Supermen.
Ами както се и очакваше имаше солидна доза малоумност, ама аз и го гледах основно заради Спейси. А той се представи подобаващо добре.
MadHatter
Вчера се порадвах на White Oleander. Странно, но много ми хареса филма..доста познат сюжет като цяло, но аз лично не успях да предположа ходовете нататък. На моменти оператора добре се е постарал да хване моментна ситуация, за да се хванат точно определени малки действия и усещания. Има известен психичен момент... sp_ike.gif
`Xandria`
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006) icon_headbang[1].gif

Имах удоволствието да го гледам на кино и съм впечатлена, филма е страхотен! (Деп също wub.gif )
Спокойно мога да кажа, че 2 част е много по-хубава от първата- много повече хумор, по-добри визуални ефекти, главните персонажи са представени по-подробно, всеки със своите чудатости и типични маниери, Джони Деп е блестящ, Блум е подобрил ролята си малко, а Кийра Найтли си е пак зъбличка, но не може всичко да е идеално. biggrin.gif Сюжета се развива бързо, а краят е отворен- ще има 3 част, нищо чудно по-хубава и от тази, вмъкнати са и някои нови герои(който го гледа няма как да не хареса капитан Дейви Джоунс icon_headbang[1].gif )...
10 точки за филма,заслужава си, чудесно развлечение за някоя гореща вечер!
parabellum


...they could not have expected nor would they have wished to see as much of the mad and macabre as they were to see that day. For them an idyllic summer afternoon drive became a nightmare. The Events of that day were to lead to the discovery of one of the most bizarre crimes in the annals of American history. The Texas Chainsaw Massacre."
- August 18th, 1973



bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
Nightmare
Новите "Карибски пирати" не ми харесаха.
Joy Ride ме израдва, нищо че е доста посредствен, както и King Rat от 19** и не знам си коя беше, но е черно-бял, правете си сметка.
lelqLora
Цитат(Elnahir @ Jul 23 2006, 05:14 PM) *
Bitter Moon / Горчива Луна

Филм на Роман Полански, с участието на Хю Грант, Kристин Скот Томас, Питър Койот и съпругата на Полански - Емануел Зигнер. Филмът е особено разтърсващ и без човек да е преживял нещо, което да е поне близко до показаното, то вероятността напълно да го разбере е доста малка. Предполагам.
Струва си да се види.

Ами ако само такива филми гледаш не е нужно да си го преживявал. Но филма е наистина чудесен, от тия дето се чудиш дали да го гледаш, а после като свърши ти се иска и още и още и още, като хубава книга.
АЗ последно гледах "Силвия", филм за връзката на Силвия Плат и Тед Хюз. На мен ми хареса страшно, защото харесвам стиховете и на двамата и беше така направен, че в накои от сцените можеш да разпознаеш някои от стиховете на Силвия Плат. Тоест режисьорката беше хванала и беше превърнала голяма част от стиховете и във филм, ама по един мнгоо гъделичкащ начин.
Ro6ava GarGa
^да да да...филма е номер едно,за Луната говоря...
а ина4е на някои да му се ходи на кино? баси,не е останал един 4овек които да не е гледал Карибските И да иска да ходи с мен да го гледаме sad.gif мрън!
````````
Рошле... аз искам бе:") Чакам го да дойде и в наше село... Другият вариант е ти да ме чакаш да дойда в София:"))))
MadHatter
Наскоро се порадвах на няколко филма, повечето от които се оказаха тотална боза laugh.gif За сефте гледах Константин. Абе ясно, че много пари за вложени и идеята е хубава, клиширана wub.gif Но по мое мнение не изглежда никак изкуствено. Припомних си и Магистрала 60, изумих се колко ме кефи. Много е шапкарски...с две думи, който го е гледал, ще разбере. Пича с лулата всъщност ми напомня на Шапкаря...Червено асо пика wub.gif кой иска да ми подари?
Demiurg
Направо Copy+Paste на описанието - на руски е, ама то все едно е на български. Ебаси филма !!!!
---------
Описание: Вода наделялась душой во многих культурах мира. Открытие современными учеными четвертого, информационного, состояния воды, стало доказательством ее ПАМЯТИ. Уникальный телевизионный проект “ВЕЛИКАЯ ТАЙНА ВОДЫ” - это попытка проникнуть в скрытые свойства этой стихии, не укладывающиеся в рамки общих физических законов. Вода способна воспринимать, сохранять и передавать информацию, даже такую тонкую, как человеческая мысль, эмоция, слово. Японскому ученому Эмото Масару удалось сфотографировать эмоции воды. О своих удивительных открытиях в этой области рассказывают ученые из России, Казахстана, Израиля, США, Англи, Австрии, Японии, Китая, Тибета. Человечество на пороге совершенно иного понимания законов мироздания, открывающего новые перспективы: возможность программирования воды, лечение водой сложнейших заболеваний, управление погодой. В фильме принимают участие представители всех религиозных конфессий. Фильм не утверждает, а предоставляет реальные факты. Верить или не верить - дело каждого. Главное, что возникает желание задуматься над этим и поразмышлять...
Производство: Продюсерский центр “Мастерская”, 2006
Размер файла: 1,25 Gb
Длительность: 01:21:14
---------

Самият филм:
http://83.143.50.4/video/

На мен винаги са ми били интересни такива неща, та очаквам вашите коментари.
conguestadors


Сезон 3 wub.gif
Slash
Lost In Translation


По принцип не пропускам такива филми, но е хубаво че се сетих да го гледам... Много свеж, смешен, тъжен - страхотен филм! Може да се оцени най-добре след две гледания, но мен ме хвана още на първото. Който не го е гледал - тук
Nothing to No One
хари потър - tooth.gif споко де! бъзик!


КАРИБСКИ ПИРАТИ skull.gif icon_headbang[1].gif
Pyjamka
^ mad.gif
И какво му е лошото на "Хари Потър"?! Аз тъкмо щях да се похваля, че снощи съм гледала втората част - "Стаята на тайните". tongue.gif Много приятна приказка, ако трябва да бъда честна. Не знам защо, след като гледах първата част преди ехееей, сметнах, че е простотия, но сегами се струва увлекателно. Поне на фона на останалите "филми", които последно време излизат. И ако трябва да контрирам още веднъж горното мнение - "Карибски пирати" също е една увлекателна история, но просто героите са възрастни хора, а не подрастващи тийнейджъри. wink.gif
Revenant
И Стивън Кинг е фен на Хари Потър smile.gif
HeLeNa
И аз мисля,че Хари Потър е мнго увлекателен.Имам и книгите и филмите.Наистина не мисля,че е толкова тъпа поредицата,както някои си мислят. wink.gif Те не са за 7-8 годишни деца. thumbdown.gif

П.П.Не ходете да го гледате на кино,щото има само разни лапета,които не могат да четат превода отдолу и се чудят какво да правят. brickwall.gif
emerald
yes, и аз съм за Хари Потър, имам книгите в превод и оригинал и всичките филми ми харесаха. Сигурно става и за деца, ама според мен само първата част, и може би и втората. Друг е въпросът, че си падам по приказки и всякакви подобни. Макар че преди да прочета книгата, както по-рано и The Lord of the Rings, упорито се съпротивлявах да ги чета и твърдях, че едва ли ще ми хареса. После естествено така ми хареса, че го четох поне пет пъти, а и филма го гледах доста.
`Xandria`
^+1

Poseidon(2006)

Онзи ден ми го пуснаха, с удоволствие установих, че филма е римейк на оригинала от 1972г. (който разбира се е по-хубав bowdown.gif ), нищо ново, както всеки римейк, но поразителното в случая са ефектите. Голям луксозен кораб, кръстен на гръцкия бог на морето, е ударен от мощна вълна и преобърнат(така наречените феномен вълни гиганти-monster waves,freak waves).Много бързо се разгръща историята, но това е за да се насочи вниманието върху средата-оцеляването на героите.
Идеален филм като за лятото- с много висок бюджет, изумителни ефекти и развлекателен, нищо сериозно. smile.gif
P.S.Участва Кърт Ръсел sp_ike.gif
Nothing to No One
чела съм всичките книги и съм гледала и филмите по много пъти. сега вече просто не съм такава фенка.но като излезне 7-мата книга ще я ппрочета с удоволствие,това се отнася и за предстоящия филм wink.gif
П.С преди имах мн плакати в стаята си на Хари Потър,сега ги махнах.
Pyjamka
Прясно, прясно, изгледах току-що и "Хари Потър: Затворникът от Азкабан". След малко пускам да се тегли и следващата част. rolleyes.gif Много се вманиачих, честно! happy.gif
InsArtTure
Вчера гледах Silent Hill

Какво да кажа-филм по една от най-успешните конзолни игри на несъмнено най-успешната фирма КОНАМИ.

Резултатът е потресаващ. Филмът се оказва бижу. Ако човек се отърси от предразсъдъци, осъзнава,ч е фентъзито вътре далеч не е толкова фентъзи, а просто аспекта на реалността.

Филм за смъртта на най-близките, за лоялността, за сектите и религията, за предразсъдъците, за семейството.

Не съм очаквал нещо толквоа добро.
Revenant
^ аз пък си намерих оригиналния комикс ...забранен за лица под 18
филма се очаква с голямо нетърпение от мене защото така и неуспях да подкарам 4- тата част на компа
гледах Cars -продукцията на Pixar - забавен е, но не колкото другите им филми
parabellum
Цитат(InsArtTure @ Aug 12 2006, 11:47 AM) *
Вчера гледах Silent Hill

Какво да кажа-филм по една от най-успешните конзолни игри на несъмнено най-успешната фирма КОНАМИ.

Резултатът е потресаващ. Филмът се оказва бижу. Ако човек се отърси от предразсъдъци, осъзнава,ч е фентъзито вътре далеч не е толкова фентъзи, а просто аспекта на реалността.

Филм за смъртта на най-близките, за лоялността, за сектите и религията, за предразсъдъците, за семейството.

Не съм очаквал нещо толквоа добро.

Филмът не е чак толкова добър, колкото си мислиш. Има доста излишни работи, които са вложили само и само, за да бъдат зарадвани истинските hardcore фенове на поредицата (като мен), което разваля сюжета и създава дупки в него. Мен ме разочарова фактът, че са си направили собствена история, а не са тръгнали по историята на четвъртата част от поредицата, както бяха началните планове. Да не говорим, че липсва голяма част от тръпката в horror атмосферата. Личи си, че тези неща са претупани. Сега погледнах с колко съм гласувал в imdb - 6/10. Само заради ролята на Radha Mitchell и сцените с PYRAMID HEAD.
Тоже, KONAMI са от най-успешните, но не и най-успешната фирма.


P.S. Аз няма какво да гледам, защото съм изгледал всичко качествено, що е видяло бял свят и гледам за трети път някои филми such as RED DRAGON. Anthony е просто един от най-добрите актьори. bowdown.gif
Alekto
Снощи гледах "The Hunted".Еми, ако латино чара на Бенисио не ме привличаше така неудържимо, сигурно нямаше да го догледам.Актьорски погледнато е чудесен,но липсата на сюжет го осакатява.
stage
Цитат(parabellum @ Aug 12 2006, 01:02 PM) *
Цитат(InsArtTure @ Aug 12 2006, 11:47 AM) *

Вчера гледах Silent Hill

Какво да кажа-филм по една от най-успешните конзолни игри на несъмнено най-успешната фирма КОНАМИ.

Резултатът е потресаващ. Филмът се оказва бижу. Ако човек се отърси от предразсъдъци, осъзнава,ч е фентъзито вътре далеч не е толкова фентъзи, а просто аспекта на реалността.

Филм за смъртта на най-близките, за лоялността, за сектите и религията, за предразсъдъците, за семейството.

Не съм очаквал нещо толквоа добро.

Филмът не е чак толкова добър, колкото си мислиш. Има доста излишни работи, които са вложили само и само, за да бъдат зарадвани истинските hardcore фенове на поредицата (като мен), което разваля сюжета и създава дупки в него. Мен ме разочарова фактът, че са си направили собствена история, а не са тръгнали по историята на четвъртата част от поредицата, както бяха началните планове. Да не говорим, че липсва голяма част от тръпката в horror атмосферата. Личи си, че тези неща са претупани. Сега погледнах с колко съм гласувал в imdb - 6/10. Само заради ролята на Radha Mitchell и сцените с PYRAMID HEAD.
Тоже, KONAMI са от най-успешните, но не и най-успешната фирма.


P.S. Аз няма какво да гледам, защото съм изгледал всичко качествено, що е видяло бял свят и гледам за трети път някои филми such as RED DRAGON. Anthony е просто един от най-добрите актьори. bowdown.gif

Mда, и аз го гледах вчера...така и не можах да се сетя защо накрая все още бяха в "другото измерение" или там каквото е rolleyes.gif
Иначе не е "чак толкова добър" но не е и лошо направен. Като цяло забавлява happy.gif
parabellum
Цитат(stage @ Aug 12 2006, 03:30 PM) *
Mда, и аз го гледах вчера...така и не можах да се сетя защо накрая все още бяха в "другото измерение" или там каквото е rolleyes.gif
Иначе не е "чак толкова добър" но не е и лошо направен. Като цяло забавлява happy.gif

Ако си напънеш малко мухлясалите жилки в мозъка, ще разбереш тънката връзка, че са останали в това "измерение", защото са нещо като мъртви. При катастрофата, както е и с ушевата с мотора. В града Silent Hill, времето се намира между живота и смъртта.
Едно от нещата, което беше много яко - това бяха медицинските сестри. SO HOT, макар и доста кратките сцени с тях. Из играта доста главоболия ми създаваха, но го счупвах от бой с тръбата и като паднеха им гледах под полите.

headbang[1].gif
stage
Аз сега си дърпам играта icon_headbang[1].gif

Само точно кога са минали в другото измерение ми остана чудно huh.gif Полицайката е готина също wub.gif Стана ми много тъпо като я изгориха, тяхната мама rolleyes.gif
parabellum
Цитат(stage @ Aug 12 2006, 04:29 PM) *
Аз сега си дърпам играта icon_headbang[1].gif

Само точно кога са минали в другото измерение ми остана чудно huh.gif Полицайката е готина също wub.gif Стана ми много тъпо като я изгориха, тяхната мама rolleyes.gif


Оф, гледай си го отново и тоя път обръщай повече внимание.

Колкото до играта - втората част или четвъртата. Най-добрите, според мене. Доста стабилно се изнервих на втората, когато я преигравах, защото е доста по-трудна.



PYRAMID HEAD bowdown.gif
stage
Цитат
Оф, гледай си го отново и тоя път обръщай повече внимание.

И без това щях да го направя wub.gif Тея дни ще се разцепвам на игрите, после ще коментирам smile.gif
Само накрая малкото момиченце много ми заприлича на Баал от Диабло wub.gif
blame
Sleepy Hollow
Какво мога да кажа....
Тим Бъртън и Джони Деп,с музиката на Дани Елфман.
Все ужасно харесвани от мен артисти. На места беше леко прекално захаросан и действието се случваше някак си много бързо, но сякаш всяка слабост беше успешно замазана. Доста чаровно дори, личеше си почерка на Бъртън.
Останах доста доволна от филмчето.
conguestadors


Сега съм на вълна български филми. Много ме кефят. wub.gif
cunt
Queer Duck The Movie

Oh My Gay God!
Злодеят се опитва да превърне щастливите гей хора в хетеросексуални.
ThE-SaMe-IdIoT
напоследък гледам само married with children
HeLeNa
Браво,че има зарибени по Хари Потър. smile.gif

Van Helsing
Не знам защо,ама много ми хареса.Може би защото беше свързан с Дракула,а последно време много се зарибих по него.Хю Джакмън с дългата коса направо изби рибата,беше си доста wub.gif .Като цяло филма беше интересен,с невестите,с огромния дворец,който е създаден майсторски,прилепите и върколаците.
Въобще филма беше трепач wub.gif

Draсula
Мдаа,Франсис Форд Копула bowdown.gif
Филма беше вълнуващ,интересен,на моменти малко доскуча,ама после пак ставаше интересно.
Уинона Райдър малко не ми хареса и оттам целия филм ми тръгна с грешна насока huh.gif Ама иначе беше отличен rolleyes.gif

The chronicles of Riddick
Перфектна фантастика отново с майсторската игра на Вин Дизел bowdown.gif
Warrior Of Ice
Цитат(HeLeNa @ Aug 13 2006, 10:50 PM) *
The chronicles of Riddick
Перфектна фантастика отново с майсторската игра на Вин Дизел bowdown.gif

Заради яките ефекти и култовия Вин Дизел си струва. Филмът иначе е доволно плосък. wink.gif
HeLeNa
Ееех сега,не казвам,че Вин Дизел е нещо велико,но според мен си играе ролите много прецизно wink.gif Иначе не останах особено "пленена" от сюжета sp_ike.gif
`Xandria`
^^^Филма на Копола е най-добрия филм досега за Дракула, не мога да хвана къде е бил скучния момент, той е най-близко до историята на Брам Стокър, а Уинона тук е в една от най-успешните си роли изобщо(и аз не я харесвам,но тук няма слабо място)...
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.