Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Филми
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92
MetallicaAntiFan
Мм, чакай, май се разминаваме, или поне аз така мисля, във филма нямаше ли една жена която й бяха присадили М-16ка (автомат) на крака. Едно зомби й го беше отхапал. Не мога да се сетя името на филма обаче...
onnellinen
Planet Terror със стрийптизьорката (wub.gif) Чери (wub.gif wub.gif), дето й откъснаха крака, е на Родригез. Другият филм с Лудия Майк, Death Proof, е на Тарантино.
Сиело
"Белия олеандър" с Мишел Пфайфър и Рене Зелуегер. Хареса ми, определено. Добре бяха представили как една луда жена може да провали нечии живот, а актрисата, играеща дъщеря й бе повече от пленяваща с ангелското си излъчване и добрата игра. Края е окей, не е типичния хепи енд, което много ме зарадва, защото ми писна от тези шаблонни ленти.

"Пътят на промените" с Кейт Уинслет и Леонардо ди Каприо. Адски много хора го оплюха, но на мен пък ми хареса. Отново е представена идеята за психически нестабилна жена, която проваля всичко заради лудостта си. Играта на ди Каприо ме впечатли особено, най-накрая е придобил зрялост и улегналост, която липсваше в предишните му екранни изяви. А Кейт Уинслет винаги ми е била противна, но не отричам, че си изигра добре ролята.

"Големи лъжи" - испански филм (имам слабост към тях) и откровено еротичен. Имаше хубави секс сцени както между хетеро, така и между хомосексуални - и гейове, и лесбийки. Няма кой знае каква смислова линия, сюжета за нищо не става, но атмосферата е приятна. Края е тъповат, но на кой му пука, изгледах го предимно заради еротичните сцени, които бяха култови, наистина.
Revenant
Цитат(Сиело @ Sep 7 2009, 06:49 PM) *
най-накрая е придобил зрялост и улегналост, която липсваше в предишните му екранни изяви.

biggrin.gif >18 ??
Сиело
К'во, бре?
ZerraX
Абе вчера вечерта гледах Sleepy Hollow. Бях го гледал преди доста време (щом дори не си спомних, че съм го гледал) и сега като го гледах... страхотен филм. Джеба играе доста стабилно историята е блага, Кристина Ричи също играе стабилно. Доста приятно изненадан бях. Принципно аз си падам по филмите с по-малко въпроси и голямото количество напалм и куршуми.
SepulTeraHead
Цитат
"Белия олеандър" с Мишел Пфайфър и Рене Зелуегер. Хареса ми, определено. Добре бяха представили как една луда жена може да провали нечии живот, а актрисата, играеща дъщеря й бе повече от пленяваща с ангелското си излъчване и добрата игра. Края е окей, не е типичния хепи енд, което много ме зарадва, защото ми писна от тези шаблонни ленти.

В 11 клас с една го гледахме у нас и добре, че после се налазихме, иначе щяха да са най-скучните 2 часа от живота ми. Типичен филм, който ако го дават по кабеларка, не бих се заседял на този канал.
lodborg
Добре, наистина нямам идея как цари някаква пълна липса на информация за "District 9". Не е като да не следя какво излиза, а ако Стефан не беше обърнал внимание на филма, сигурно изобщо нямаше да си направя труда да го дръпна. Оказа се ни повече, ни по-малко от най-здравия филм, който съм гледал от The Prestige насам. Предвид колко се шуми по недоразумението Public Enemies пълната апатаия към лентата на Бломкамп е престъпна. Препоръчвам на всички, а за любителите на фантастика не препоръчвам, а направо задължавам.
Chaotic One
Нещо ме прихвана и отново гледах Dragonheart. o.O ..не, че не ми хареса. happy.gif
Michael
Абе хора, може ли да ми препоръчате некакъф арен хорър? Гледах То, ма нещо не успе да ме фане dry.gif
Chimera
^ Цък

Мен поне ме кефи, тайландците са извратени ^^
onnellinen
Цитат(lodborg @ Sep 8 2009, 03:10 AM) *
Добре, наистина нямам идея как цари някаква пълна липса на информация за "District 9". Не е като да не следя какво излиза, а ако Стефан не беше обърнал внимание на филма, сигурно изобщо нямаше да си направя труда да го дръпна. Оказа се ни повече, ни по-малко от най-здравия филм, който съм гледал от The Prestige насам. Предвид колко се шуми по недоразумението Public Enemies пълната апатаия към лентата на Бломкамп е престъпна. Препоръчвам на всички, а за любителите на фантастика не препоръчвам, а направо задължавам.

Не ми допадна документалността му. Не е най-доброто, което някога съм гледала, но определено е сред най-добрите, които са излезли последните 10 години.
"Аватар" последно излиза декември? hmm.gif
KiddRock
Цитат(Michael @ Sep 8 2009, 03:05 PM) *
Абе хора, може ли да ми препоръчате некакъф арен хорър? Гледах То, ма нещо не успе да ме фане dry.gif

Coming Soon [Thailand] - 2008
http://zamunda.net/details.php?id=180678&hit=1
Night
^^ http://www.imdb.com/title/tt0499549/
18 December 2009 (Bulgaria)
май само аз не съм затаила дъх в очакване. Като гледам, май ще е повече анимация, отколкото нормален филм (от CGI вече не знам кое не ми се обръща), а и присъства Sam Worthington, който хич не харесах в Terminator Salvation rolleyes.gif
Michael
Ей хора спомняте ли как се казваше преди доста години даваха по битиви едно филмче за едно момче и един негов приятел, които събираха доказателства за странни случки в града им. Чудя се, но ни мога да се сетя brickwall.gif
Preacher
Ийри Индиана.
Потърси как се пише в уикипедия. На Фокс Кидс беше... и беше от яките, заедно с Goosebumps.

edit: http://en.wikipedia.org/wiki/Eerie_indiana - оп, готово.
Discipline
Таралежите се раждат без бодли!

Отново, след доста години.
Ghost
Цитат(Night @ Sep 6 2009, 09:34 AM) *
IngloUrious BastErds
поредната Тарантино стайл боза, така и не го "проумях" този гений. Май единственото интересно нещо във филма беше Christoph Waltz rolleyes.gif

Мен пък ме изкефи доста. smile.gif Няма кой знае какво послание, но е направен яко.
Vendo
@MetallicaAntiFan,
"Reservoir Dogs", "Pulp Fiction", "Natural Born Killers"(само сценария е негов) ??
То значи нищо не си видял от Тарантино. Поправи тази грешка!

СПОЙЛЕР: Гадни копилета ми се стори точно като Пълп Фикшън през ВСВ. Същите ужасно дълги, на пръв поглед бесмсилени, диалози, които все пак слушаш с кеф, и същата внезапна смърт на сравнително главни герои. Изключително странен режисьор. Главно защото не му пука за някакви установени норми, които биха се харесали на хората, което го прави доста скандален. Хубаво е да има и откачалки.

Предградие 9 още не съм го гледал. Много ме радва фактът, че няма никакви реклами за филма. Ако така беше с някои други филми, въпросните щяха определено да се харесват повече.

@Michael, пробвай Antichrist на Ларс фон Триер. Важно е обаче да не очакваш изроди, кървища и т.н. за да не останеш разочарован.
KiddRock
Някой гледал ли е "Final Destination 4"?
Kristina___
Наскоро гледах "Man on fire". Старичък е, 2004-та.Н о определно го запомних като един от най-хубавите филми, които някога съм гледала. Наистина трогателен, кара те да се замислиш. Ако някой не го е гледал - да го направи задължително wink.gif
Warrior Of Ice
Цитат(Vendo @ Sep 13 2009, 10:27 AM) *
@Michael, пробвай Antichrist на Ларс фон Триер. Важно е обаче да не очакваш изроди, кървища и т.н. за да не останеш разочарован.

Доста силна лента. Диалозите, пейзажите, операторската работа - всичко силно напомня на Тарковски.
sharon
Доста време го чаках, но не останах разочарована. Всъщност си е посветен точно на Тарковски, има доста щипнати похвати тук-там, в резултат на което наистина няма разни кървави каши, но психо частите са на ниво. Много любим режисьор ми е фон Триер въобще, а е странно незаслужено подценяван от маса хора.
Michael
Знаете ли некакъв филм с яко кървища и изроди?
Dred
значи сещам се за един много як...мисля че се казваше земята на мъртвите или зората на мъртвите.Няма да съжаляваш.
kstanishev
Само дето и двата съществуват като заглавия...

Не знам, снощи гледах Blood: the last vampire и ми стана супер смешно, че всъщност нямаше нищо общо с каквито и да било легенди за вампири и тем подобни...

Michael - TOKIO GORE POLICE ако не се лъжа беше точното заглавие е твоя филм. Само баки с червена боя се мотаят из екрана wink.gif
Warrior Of Ice
REC 2 trailer

Правят продължение на най-култовия испански хорър (е, може би след "El Orfanato"), а най-хубавото е, че ще се появи съвсем скоро. icon_twisted.gif
Chimera
^ Оу шит, това би следвало да е яко... дано го направят добре. Последно гледах римейкът Quarantine и липсата на каквато и да е музика освен звуците в сградата и хеликоптрите отвън беше страшен ефект.
Megadeth
Цитат(Preacher @ Sep 2 2009, 01:44 PM) *
Абе ти си тъп като гъз, за SPOLER ALERT-и чувал ли си, деба, мама му деба!!!
Не съм длъжен да гледам филма тогава, когато и ти, че да знам какво става, съобрази се малко с всички ОСТАНАЛИ живи хора, освен себе си, ебати!
Аман от недомислици.

+43
pa®tci
Цитат(Warrior Of Ice @ Sep 26 2009, 08:01 AM) *

Охх, на батяяя! *drools*
ludspamer
Туко-що изгледах последния епизод на Скръбс.Ебаси саднатото беше:<
sgoh
Скръбс е мега якото. yes.gif

Аз като го изгледах, веднага почнах да въртя пак първия сезон.


А иначе напоследък цялото ми филмово време го яде "The Shield". Много съм доволен. На пети сезон съм и още няма някакви сериозни признаци на сговняване. metal.gif
ZerraX
2010 Nightmare On Elm Street Official trailer!
Chaotic One
^^^ Scrubs.. гледала съм сериала от-до два пъти и въпреки това отново бих то врътнала.
 Все се чудя на хората, които не им схващат шегите.. Иначе си е много яко сериалчето. happy.gif
ludspamer
Цитат(sgoh @ Sep 30 2009, 05:23 PM) *
Аз като го изгледах, веднага почнах да въртя пак първия сезон.

Адски добра идея, тъкмо се чудех кво да прая сега. Почвам го наново!


А Елиът е ебаси путката копеле wub.gif wub.gif
pa®tci
Цитат(ZerraX @ Sep 30 2009, 09:45 PM) *

"Новият" Фреди изглежда мега зле... язък за Енглънд...
Warrior Of Ice
Съгласен, трябваше пак да поверят ролята на класика - доколкото знам, още играе. Това настрана, филмът може и да се получи добре.
Vendo
Фреди е само един и това е Робърт Енглънд. Също както Дъг Брадли е Pinhead.
Сиело
Цитат(ZerraX @ Sep 30 2009, 09:45 PM) *

Не изглежда никак зле.. Със сигурност ще го гледам.
Preacher
Цитат(Warrior Of Ice @ Oct 1 2009, 06:42 AM) *
Съгласен, трябваше пак да поверят ролята на класика - доколкото знам, още играе. Това настрана, филмът може и да се получи добре.

Тогава не би имало смисъл от римейк - ако само ще осъвременяваме технологиите и няма да променим главния герой.
Освен това Джаки Ърл Хейли го бива да играе психопати, за справка - педофила в "Малки деца" и Роршаш в "Уочмен".
Имайте малко вяра! wink.gif
LordZombie
На мен ми е тъпа идеята за римейкове като цяло... какъв е смисъла ?
ZerraX
КИНТИ! Те са в основата на всичко за жалост или за щастие.

Аз чакам това
Preacher
Цитат(LordZombie @ Oct 1 2009, 10:48 PM) *
На мен ми е тъпа идеята за римейкове като цяло... какъв е смисъла ?

'Щото ми писна да ми обясняват как "Казабланка" и "Третият човек" са най-великите филми на всички времена при положение, че ВРЕМЕТО ги е изтъркало и просто вече филми не се правят както тогава - други похвати се използват и други очаквания има публиката.
Затова се правят - за да се осъвремени, ъпдейтне и т.н.

Единствените стари филми, които винаги ще се осират ако се правят наново и които винаги ще имат уникален ефект, независимо от времето, това са тези на Хичкок. Просто човека е бил гений.
Другото е Чаплин, ама на него никой не е тръгнал и няма и да посмее да му прави каквито и да било римейкове. Кой би се осмелил и да играе Скитника???

Та затова са римейковете.

'Щото от памтивека се учи "Ад" на Данте с грешниците, половината, от които в днешно време вече не са такива. biggrin.gif
Имаме нужда от осъвременяване и на това - греховете на новото време (ако се налага да се занимаваме с такава простотия в училище де, за мен винаги е било ненужно...).
LordZombie
Такава липса на творчеството ли има, че вместо да се мислят нови неща се взимат наготово стари, които уж се римейкват.
Chimera
^ Ами...да. По същия начин стоят и нещата с 2, 3, 4, 5, 6...(n) продължения на филми... на хората им липсва усет за това кога едно хубаво нещо не трябва да се пипа повече biggrin.gif
scion_of_storm
...или по-скоро не им липсват пари, които да получават за тея извращения. а може би и от двете по 50-тачка :]
Chimera
И ти си прав - не е луд тоя, който яде баницата...
PitBull
Цитат(Preacher @ Oct 1 2009, 04:59 PM) *
Цитат(LordZombie @ Oct 1 2009, 10:48 PM) *
На мен ми е тъпа идеята за римейкове като цяло... какъв е смисъла ?

'Щото ми писна да ми обясняват как "Казабланка" и "Третият човек" са най-великите филми на всички времена при положение, че ВРЕМЕТО ги е изтъркало и просто вече филми не се правят както тогава - други похвати се използват и други очаквания има публиката.
Затова се правят - за да се осъвремени, ъпдейтне и т.н.

Единствените стари филми, които винаги ще се осират ако се правят наново и които винаги ще имат уникален ефект, независимо от времето, това са тези на Хичкок. Просто човека е бил гений.
Другото е Чаплин, ама на него никой не е тръгнал и няма и да посмее да му прави каквито и да било римейкове. Кой би се осмелил и да играе Скитника???

Та затова са римейковете.

'Щото от памтивека се учи "Ад" на Данте с грешниците, половината, от които в днешно време вече не са такива. biggrin.gif
Имаме нужда от осъвременяване и на това - греховете на новото време (ако се налага да се занимаваме с такава простотия в училище де, за мен винаги е било ненужно...).


Бе не е винаги в похвата на филмо-правенето вълшебната съставка... Просто културата преди е била различна, това е повлияло на атмосферата на филма, и затова такива произведения се гледат с умиление и носталгия. Глобалната култура днес съква, факт!!! С присъщия й брутален материализъм, стремеж за самоцелен "куулнес", и като цяло стерилност в изобилие, всички филми почти са ми еднакво дразнещи. За какво трябва да се вговнява старото и златното в крайна сметка? След като никой няма нови идеи, та се скъсват от римейкове напоследък, не очаквай тия римейкове да са нещо стойностно, старата им слава няма да изкопа оригиналност от никъде.
pa®tci
Цитат(Preacher @ Oct 1 2009, 11:43 PM) *
Цитат(Warrior Of Ice @ Oct 1 2009, 06:42 AM) *
Съгласен, трябваше пак да поверят ролята на класика - доколкото знам, още играе. Това настрана, филмът може и да се получи добре.

Тогава не би имало смисъл от римейк - ако само ще осъвременяваме технологиите и няма да променим главния герой...

Пич, това е все едно да промениш Майкъл Майерс и Джейсън Воорхиис. Или Рамбо и (екзо-скелет) Терминатора.
Иначе тук самият Енглънд просто не е искал. Старост ли там, не знам какво точно.


Цитат(LordZombie @ Oct 1 2009, 11:48 PM) *
На мен ми е тъпа идеята за римейкове като цяло... какъв е смисъла ?

Като цяло смисъл има, лошото е, че това се деава да го правят уонаби режисьорчета, като цяло неинтересуващи се (не-фенове) от дадения френчайз (колкото и да твърдят обратното). Съответно има и добри попадения ("Хелоуийн" на Роб Зомби чисто ме закова), но като цяло повечето римейкове биват осирани.

Сега чакам да видя каква ще я сътворят с проекта за нов "Хищник" ("Хищници") и прекуела на "Пришълец" от Ридли Скот. Не знам към кое от двете имам повече съмнения, макар че Скот не е Уес Крейвън.

Иначе вчера гледах "Трансформърс: Реваншът на Падналия" и ми хареса повече и от първата част. Доста свежо ми влезе и определено измежду него и "Терминатор: Спасение" ми е фаворит (да, чак сега го изгледах blush.gif ).
Preacher
Цитат(LordZombie @ Oct 1 2009, 11:06 PM) *
Такава липса на творчеството ли има, че вместо да се мислят нови неща се взимат наготово стари, които уж се римейкват.

Обясних ти точно над тоя пост - не е заради липсата на творчеството, макар че и тя вече доста е плъзнала из кино-средите (само сравни всички филми, които се правят по книги и най-фрапантният случай - "Девет" на Роб Маршал с Даниъл Дей Луис, направен по холивудскиму по класиката "8 и 1/2" на Фелини с Мастрояни. Надявам се актьорите, музиката ('щото е мюзикъл новото нещо), хореографията и костюмите да го направят достойно, но ако преработеният сценарий куца, тогава няма надежда).

Та не е заради това, а заради привличането на новите поколения към старите, златни герои. Трябва да ти кажа, че като си пуснах "Петък 13-ти", първия, с Кевин Бейкън, се скъсах от хилеж. Просто не можах да го взема насериозно. Е, и "Тексаското клане" от 2004 не можах, ама там е друга работата... просто е плачевна.

Децата в момента въобще, ама въобще няма да са впечатлени от първите Хелоуини, Петъци 13-ти, Хелрейзъри, Кошмари и т.н.
Затова и се втурнаха към римейците - за кинти от нови зрители и ПОНЯКОГА, за да може да набират нови верни фенове, просто заради идеята тези култови поредици да не потънат в забвение - заради самата фенщина.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.