Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Филми
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92
Slash
А какво ще кажеш за Найт Шаямалан/или Шамалоун, както казва, че се произнася името му?
Някъде писа, че харесваш "The Village". Аз също - като идея и като реализация. Подчертавам, защото много хора го харесват само като идея. На мен ми харесва и начина по който е изигран, много стилен, стига да те хване. Такъв филм не можеш да видиш всеки ден. А за саундтрака и цигулката - без коментар...

"The Sixth Sense", "Signs" и "The Village" - трите ми любими филма. Харесвам всички лудости в тях. Чрез Найт открих какъв голям актьор е Хоакин Финикс и донякъде Брус Уилис, той си е ясен отдавна.
onnellinen
Което ме подсети, че така и не изгледах Шесто чувство. Тия дни ще поправя пропуска.
И да, Селото ми харесва, но повечето хора го смятат за върха на изгъзиците. Това е филм, който трудно влиза в каквато и да е класификация, а обикновено му слагат етикет "хорър" - толкова е хорър, колкото и комедия blink.gif
Slash
Селото е романтичен филм. С такава нагласа го гледах и не сбърках. От два месеца го гледам непрекъснато, някъде на седмицата по веднъж. Имам си го на DVD
onnellinen
Мисля, че се бъркаш smile.gif Смисълът му е малко по-дълбок от "ще направя всичко за любимия човек".
Току-що гледах Шесто чувство и съм очарована.
Така сме почнали, какво мислиш за The happening?
Slash
Е да, но аз нямам предвид само Айви и Луций, а и взаимоотношенията на другите в селото. Ако пропускам нещо - сподели, но не мога да се сетя за по-подходящ жанр.

"The Happening" го изгледах с лекота, честно. За разлика от "Lady in the Water", който ми беше меко казано труден. Не е нещо, което бих гледал втори път обаче. Всъщност след това гледах "Carriers", който ми се стори по-подходящ за Найт да ти кажа.
"Шесто чувство" е голяма работа, блазе ти, че си го гледала за първи път.
onnellinen
Тези двата, които спомена, не съм ги гледала smile.gif За "Селото" предпочитам да не задълбавам - гледах го отдавна, а не гледам филми и не чета книги, за да ги цитирам после като поп Евангелието. Ако сега започна да говоря, ще е малко наизуст. Останало ми е нещо от този филм и то определено не е от романтичната линия в сюжета.
sharon
Съжалявам за прекъсването, но ми трябва експресно мнение спрямо това, някой (или никой)? Четивото ми е твърде любимо, така че ако е просто подигравка или гавра с Уиндъм, по-скоро ще пропусна...
t0xIc
Пуснах го да се тегли, но едва ли ще го изгледам тази вечер, тъй като съм смазан още от поркане... Дочитам си "Имението на Фарнъм" на Хайнлайн - "Странник в странна страна", "Двойна Звезда" и "Starship Troopers" - и лягам да спа. Утре ще видя сериалчето, че и денят и нощта на Трифидите ме бяха накефили smile.gif
SepulTeraHead
Цитат(Slash @ Jan 1 2010, 02:39 AM) *
"The Sixth Sense", "Signs" и "The Village" - трите ми любими филма.

Сериозно?
Slash
Що не whistle.gif Ама пак - не гледам на него като фантастика, иначе ще забележа абсурда с извънземните и водата. Любима фантастика ми е "Contact" на Робърт Земекис. "Signs" е един от онията филми на Найт.
monolithe
Слашче, на мен Signs също ми от любимите филми. Имаше една сцена, дето чичо Мел си изтърва фенера в царевичака и дето скива едно "краче" smile.gif Потрес.

А снощи с брата киризихме Paranormal Activity. Шубелък тотален. Имаше моменти и свърши стресиращо! Хареса ми, определено!
Slash
хахахх, това е идеално за едното гледане! Не съм предполагал, че взирането в една отворена врата ще е толкова интересно. Най-яката сцена за мен е стенанието последвано от трясък. Леко е надценен, но го предпочитам пред "The Blair Witch Project"
monolithe
Последната сцена определено става за клип на Shining.
onnellinen
Изгледах най-сетне Аватар (вкъщи, естествено) и съм очарована от всичко. Картина, звук (дори при това качество, нямам търпение да ида на кино). Засегнати са доста проблеми, надявам се някой да ги е видял все пак. Влюбената двойка беше много сладка wub.gif
Megadeth
Само да видя с коя девойка и ше ходя трети път на кино на тоя филм, дейба якия филм е. ^За проблемите мисля, че само ти си ги забелязала {}
onnellinen
От това се притеснявах. Карай. smile.gif
blame
Официално искам да изразя възмущението си,че The Boondock Saints II има дата на излизане 13.11.2009, а аз ОЩЕ не съм го гледала. (бяс).
Vendo
Мисля, че ще останеш разочарована. Абсолютно ненужно продължение.
blame
^Точно от това се страхувам, та дори бях твърде кисела когато рабрах, че ще има продължение. Но все пак, ще се гледа.
Vendo
Всъщност, сега като погледнах, двамата братя са същите актьори. И режисьорът е същият. Може и да се получи нещо.
PitBull
Цитат(onnellinen @ Dec 31 2009, 04:31 PM) *
ЗАЩО, мамка му, развалят всеки хубав филм?! Сега забелязах, че има ново продължение на Универсален войник. На всичкото отгоре ще е със старите актьори, а, ако съдя по постера, Долф Лундгрен прилича на дядо.
Руснаците в ролята на лошите батковци станаха много модерно нещо.
Бахти.
Я поне да го гледам. whistle.gif

Българи са, бтв, тука го снимаха, и повечето време се говори на български във филма. Бях яко ентусиазиран вчера като го видях за замундата, дръпнах и прегледах отгоре отгоре - бруталии и простотия само, бойните сцени, които правят 1цата тука са някви жалки. Не мисля, че ще ме накефи, а съм закърмен с американското екшън кино, точно с тия юнаци дето си изброила. Всичко се на*ба вече в киното.
onnellinen
Андрей Арловски е от Беларус (справка във филмовата енциклопедия). Него имах предвид.
И пак се сетих за театъра Иван Вазов в Москва (май там беше) в Хитмен laugh.gif
t0xIc
Цитат(onnellinen @ Jan 5 2010, 12:35 AM) *
Изгледах най-сетне Аватар (вкъщи, естествено) и съм очарована от всичко. Картина, звук (дори при това качество, нямам търпение да ида на кино). Засегнати са доста проблеми, надявам се някой да ги е видял все пак. Влюбената двойка беше много сладка wub.gif



Да ме извиняваш ,ама това е епик фейл просто ...Да го гледаш в къщи и после да се надъхваш да отидеш на кино whistle.gif
onnellinen
Знам. Ама 15.01. е далече, далече. И още по-далече беше преди 3 дена smile.gif
Slash
Without a Paddle: Nature's Calling Ей, защо в IMDb казват, че смуче яко sad.gif Аз съм голям фен на "Without a Paddle", все пак ще му дам шанс...

Phobia 2 Отдавна не ме бяха радвали така азиатски ужаси. Супер са! Ще видя и първата част.
_TNT_
Цитат(blame @ Jan 4 2010, 11:12 PM) *
Официално искам да изразя възмущението си,че The Boondock Saints II има дата на излизане 13.11.2009, а аз ОЩЕ не съм го гледала. (бяс).

И аз съм супер учуден, че даже не съм и разбрал за съществуването на филма. Не си спомням да са го пускали по кината тук, а и нещо не го намирам по тракерите - има много fake-ове. Някой гледал ли го е изобщо?
Megadeth
Изгледах Малкълм, Приятели, Отчаяни съпруги, Хаус, Моето име е Ърл (донякъде) филмите с Антъни Хопкинс, Робърт Де Ниро, Ал Пачино, Адам Сандлър, Мел Гибсън. Това в рамките на 2-3 години де, но не се сещам за продължение на този списък/хоби.. помощ моля!
ludspamer
Аз има бая сериялчета да изгледам, обаче не мога да се отърва от Scrubs, много ме зариби!Гледам го за 4-ти път, по дяволите, сичките сезони....
Megadeth
За кво иде реч, не е анимация, нали?
Despair
Ето това е "Scrubs", доста смешно на моменти. Ако въпросът е за сериали, на точното място със сигурност ще се намери нещо.
Понастоящем се опитвам да изгледам "Декстър" и "Бягство от затвора", последното става наистина интересно през втори сезон.
А "Малкълм" има много впечатляваща поява тук.
Съветът ми е да продължиш с филмите на Джони Деп, особено режисираните от Тим Бъртън. После с филмите на Тери Гилиъм. smile.gif

Обожавам "Светците от Буундок" и също съм шокирана от новината за продължението, особено частта, че я научавам месец след излизането му. ohmy.gif Сценаристът и режисьор не бил особено сговорчива персона (щрак) и не очаквах да чуя каквото и да било повече по темата, но имам много големи очаквания за и към втората част.
Vendo
Цитат(blood @ Jan 5 2010, 10:37 PM) *
Изгледах Малкълм, Приятели, Отчаяни съпруги, Хаус, Моето име е Ърл (донякъде) филмите с Антъни Хопкинс, Робърт Де Ниро, Ал Пачино, Адам Сандлър, Мел Гибсън. Това в рамките на 2-3 години де, но не се сещам за продължение на този списък/хоби.. помощ моля!

От към сериали бих предложил How I met your mother. "Декстър" също е як, "Призън Брейк" не си струва да го гледаш след първия сезон.
Филмите с Джони Деп, както и тези на Тим Бъртън и Тери Гилиъм са добър избор, предвид, че явно се стремиш към по-комерс киното.
Void KD
Цитат(blood @ Jan 5 2010, 10:37 PM) *
Изгледах Малкълм, Приятели, Отчаяни съпруги, Хаус, Моето име е Ърл (донякъде) филмите с Антъни Хопкинс, Робърт Де Ниро, Ал Пачино, Адам Сандлър, Мел Гибсън. Това в рамките на 2-3 години де, но не се сещам за продължение на този списък/хоби.. помощ моля!

Падаш ли си по Сци-Фи сериали? Ако да - Far Scape е това, който трябва да гледаш.

Ако ли не... Моите Мили Съседи
Или пък Mortal Kombat - Conquest

Са се сетих за един стар (май че към края на 80-те, началото на 90-те) сериал. Казваше се Ренегат, много ме кефеше кат бях малък. Ако се не лъжа главният герой беше Лоренцо Ламас. Или там... нещо такова.
intercessia
Лоренцо Ламас и още как biggrin.gif

Сега като бидох подсетена, ще взема и аз да го сваля happy.gif
t0xIc
Не че съм Фройд, но като малка да си била изнасилвана, че да имаш причина да гледаш нещо с Лоренцо Ламас?
intercessia
Преди някъде десетина години този сериал беше доста на почит сред моите другари. Спомените ми са откъслечни, затова много бих се радвала да го гледам сега. Нещо като поредицата "Тайните златни градове", ако се сещаш за какво говоря. Може и да се разочаровам, ако идеализираната ми представа за главния герой (добрия, нали) бъде разбита, може пък и да вземе да ми хареса. А че не си Фройд, то е ясно smile.gif
t0xIc
Тайнствените златни градове беше анимацията по канал 1 за маите нали? Е, как да съм Фройд, като за секунди дори някога не мисля за йЕбане sad.gif
Crafter
Че какво му е на Лоренцо Ламас aka Рино Рейнс aka Винс Блак? Ясно е, че днес историите ще звучат някак смешно, но идеята за свободата на баунти хънтърстването из американската пустиня си е актуална винаги.
ludspamer
Ебах, оня ден един ми вика "са дърпам 9ти сезон на Скръбс" и бях само "WATWATWATATSTAATWWTAWTWATSAGFG, уот дъ фък хоули шит дууд ар ю сириъс" и като видях че си го има изтрещех.Ма като видех ква тъпня е... hmm.gif
Ама нормално де, 9 сезона ебаго....ше го гледам е така, да вида кво ше стане с тия.А 6ти епизод JD и Elliot се оттеглят crying.gif , то само доктор Кокс остана, и Търк няма да е интересен без да е заедно с JD да се лигавят...
monolithe
Вчера гледах "Шерлок Холмс" на кино и се разбих от кеф. Страхотен филм. Гай Ричи е велик!!! Имаше много бъзици, имаше идейка във филма, а Робърт Дауни младши и Джъд Лоу се оказаха страхотен тандем. Чудесна работа. Нямам търпение да излезе DVD-то, за да си го купя!

П.С. Да не говорим пък музичката колко беше яка! Хаха, имаше по едно време едни закачливи, палави мелодиики, като имах чувството, че всеки момент ще запее Тодор Колев.
Во Царствии Твоем
Докато чакам това : The Imaginarium of Doctor Parnassus да се появи в киното в родний ми град, се забавлявах с този зловещ филм на ужасите :

BLOOD/GORE/VIOLENCE 18+... SPOON!!!
blame
Цитат(Sturmfuhrer @ Jan 9 2010, 09:28 AM) *
Че какво му е на Лоренцо Ламас aka Рино Рейнс aka Винс Блак? Ясно е, че днес историите ще звучат някак смешно, но идеята за свободата на баунти хънтърстването из американската пустиня си е актуална винаги.

А как ми се догледа Ренегат..! Нищо сериозно де, ама звучи забавно. biggrin.gif

И още не ми е излязъл The Boondock Saints II. suicide.gif
Crafter
Аз пък тези дни се наслаждавах на двете части на Елизабет. Красота... и ърл грей.
Chimera
Аз се наслаждавах на част и половина от Елизабет...ще наваксам скоро.
А сега ще се свия на топло в леглото и ще гледам Дориън Грей с топла доматена супичка в ръка...
Slash
The Woman In Black Трябва да се въоръжите с търпение като за старичък филм, но като цяло е много атмосферичен и... по-добри призрачните истории не стават.

1408 Много добре се е получил според мен. Проблема при мен е, че не харесвам и двамата главни актьори, но историята на Кинг е добре представена и определено е сред занимателните и свежи по-нови хоръри.

& Earl Grey
S.I.N.
Някакви мнения Шерлок Холмс? Само факта че режисьор е Гай Ричи за мен е единствена и достатъчна причина за да гледам филма. Този човек слаб филм не е правил, сигурен съм че и Шерлока няма да ме разочарова, но все пак - мнения?
blame
Цитат(Chimera @ Jan 14 2010, 08:03 PM) *
А сега ще се свия на топло в леглото и ще гледам Дориън Грей с топла доматена супичка в ръка...

Признавам, не съм чела книгата, ала много много ми харесва филмчето. До колкото знам във въпросните листи Дориан е описан като рус със сини очи, а във филма бе с тъмни и коса и очи, ала това никак не ми попречи да го възприема като перфектен за ролята. Имаше емоции лентата,опредлено.
/и ми изкара 6цата по английски... е,пропуснах да кажа на даскалицата,че и разсъждавам по филма.../
Despair
^ Пробвай все пак да прочетеш книгата (т.е. любимия ми роман). Според това, което разбрах, филмът няма нищо общо с оригинала, а принц Каспиан в никакъв случай не е начинът, по който си преставям Дориан. Стюърт Таунзънд в "Лигата на необикновените" беше далеч по-подходящ, и филмът беше добре направен.

П.П. Някой успял ли е вече да гледа "Четвъртият вид"?
_TNT_
Цитат(S.I.N. @ Jan 14 2010, 11:25 PM) *
Някакви мнения Шерлок Холмс? Само факта че режисьор е Гай Ричи за мен е единствена и достатъчна причина за да гледам филма. Този човек слаб филм не е правил, сигурен съм че и Шерлока няма да ме разочарова, но все пак - мнения?

Ще се повторя/третя(не знам колко пъти) колко любими са ми филмите на Guy Ritchie. Гледах го на кино и размисъл дали ще е як изобщо нямаше - това е негов филм все пак. Очаквах да бъде повече майтап и по-малко "история". Е, балансът е леко нарушен. "Сюжетът" тежеше повече от гаврата, а от това филмът губи, защото фабулата е доста изтъркана. Екшънът изобщо не е лош, но не компенсира достатъчно, за да е сравнимо цялостното впечатление със "Snatch" и "Lock, Stock..". Бих го наредил до "Revolver" и "RocknRolla" по хубост. Което, разбира се, не е зле, но можеше повече.

Винг Чун ROCKS! wink.gif
sharon
^^ Не, всъщност става екранизацията, защо... Доволна съм, май защото нямах кой знае какви високи очаквания. Творбата и на мен ми е дори прекалено любима, но се справиха, а очаквах да е къде-къде по-зле. Разбира се, няма как да вмъкнат перфектните тънки социално-философски подхвърляния, които буквално бликат от всеки ред в романа, но в рамките на филма са се справили оптимално. Единствено не знам защо трябваше да се разводнява края с някаква измислена (и напълно излишна) любовна история, но основната част компенсира минуса.
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.