Помощ - Търсене - Потребители - Събития
Пълна версия: Филми
.::Metal World::. Форуми > Всичко, несвързано с метъла > Общ форум
Страници: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92
pa®tci
Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 7 2008, 10:36 PM) *
+ 1, доста атмосферичен и увлекателен филм. Другото, което ми хареса напоследък от този жанр, е "El Orfanato". cthulhu.gif

Мернах го и него и си го заплюх, ама не е ли на някакъв странен език (испански, примерно). Не го свалих само зарадаи това, че нямаше упоменатост...
Aglarana
С ужасно закъснение гледах "Sweeney Todd". Голяма скука, за съжаление. Очаквах нещо по-различно и като игра, и като атмосфера. Карай...
Warrior Of Ice
Цитат(parcaleste @ Mar 8 2008, 07:09 AM) *
Цитат(Warrior Of Ice @ Mar 7 2008, 10:36 PM) *
+ 1, доста атмосферичен и увлекателен филм. Другото, което ми хареса напоследък от този жанр, е "El Orfanato". cthulhu.gif

Мернах го и него и си го заплюх, ама не е ли на някакъв странен език (испански, примерно). Не го свалих само зарадаи това, че нямаше упоменатост...

На испански е, наистина, но английски субтитри можеш да си дръпнеш от тук.
pa®tci
Мерсим, ама ще почакам още малко. Таман може да си изгледам "Касандра-та" и/или "Белият Бим..." smile.gif
blue_eyes_
Sky Captain And The World Of Tomorrow - филмът като цяло ми хареса, оригинален е, макар че на някои ще се стори тъп. До сега колкото филми съм гледала, не бях виждала гмуркащи се в океана самолети. Е, из този филм се мяркат такива. laugh.gif
Rodd1ck
Цитат(xcuntkillerx @ Mar 8 2008, 02:08 AM) *
i was there. i saw you. hahah

Аз пък очаквах да е по-разочароващ след големите хвалби. Но пък и като филм на Пол Томас Андерсън си мислех, че ще премине по-неусетно. Даниъл Дей Луис се справя доста добре наистина.
А иначе в киносалона няма как да не се очакват неадекватни реакции. Поне в Дома на Киното няма пуканки.

То и кенеф няма или поне не знам.. laugh.gif

А филмът става, но не предлага нищо ново и неочаквано, one man drama леко недоразвита и недоизказана със залитания отвреме-навреме към Кубрик. Някак си прекалено много се залагаше и на музиката, която вместо да допълва изпъква. А не се ли използваше същия мотив, както в сериала Lost? unsure.gif
````````
Гледах "Step up". Много приятен, ненатоварваш филм с хубави танци. Следва част 2.
Lanfear
^Съгласна! Приятен филм за убиване на време. Не блести с идея но не ми беше скучен. Героите някак ти стават симпатични smile.gif . Ще гледам и втората част, дано поне е на същото ниво ако не е по-добра.
Aglarana
^ и ^^ - Гледах 2-рата част и аз happy.gif Обожавам филми, в които се танцува. Тъй че, да, много ми хареса!
Danny47
Гледах The Mist. Готин хорър по Стивън Кинг. Краят беше ДОСТА брутален!
Beerzebub
The Mist. Един от най-добрите фантастични филми напоследък. Без безумия, като спасяване на света, свръх-човешки героизми или безцелно клане. С акцент върху нормалното човешко поведение и психология и как те се променят в екстремни ситуации... и без крайно позитивни или негативни персонажи. Финалът беше брутален, да, но май и малко пресилен.
8.5/10
pa®tci
Шът, млъЦк! NO SPOILERS! Едвам го дочеках на хубаво качество (AМИН!). След малко си го пускВам, на цялата ми атмосфера тука липсва само мъгла повън, та да стане екстра, пфу...
Ulair
Оу ! Много яко филмче! Свястно направено, без излишни ''простотии'' ;добра атмосфера, прилични ефекти, почти съвършен сценарий. Е ,все пак е по Стивън Кинг.
Ще взема пак да го изгледам. Засега оценка около 8 /10 от мен.
Lanfear
Гледах Enchanted - детско филмче, лигава история. Но пък беше толкова наивно, че чак ми допадна. Да живей любовта като в приказките smile.gif. Както е модерно напоследък има 1 лудо животинче /катерица в нашия случай/, което е замислено да ни стане любимец... е, успява. Момиченцето се справя чудно с ролята си а принцесата си е достоверна и вади яко невинен поглед smile.gif.
Става за губене на време и ако си жена /в особено лигаво настроение/. Няма да се гледа втори път.
cunt
Цитат(Rodd1ck @ Mar 9 2008, 11:57 AM) *
Цитат(xcuntkillerx @ Mar 8 2008, 02:08 AM) *
i was there. i saw you. hahah

Аз пък очаквах да е по-разочароващ след големите хвалби. Но пък и като филм на Пол Томас Андерсън си мислех, че ще премине по-неусетно. Даниъл Дей Луис се справя доста добре наистина.
А иначе в киносалона няма как да не се очакват неадекватни реакции. Поне в Дома на Киното няма пуканки.

То и кенеф няма или поне не знам.. laugh.gif

А филмът става, но не предлага нищо ново и неочаквано, one man drama леко недоразвита и недоизказана със залитания отвреме-навреме към Кубрик. Някак си прекалено много се залагаше и на музиката, която вместо да допълва изпъква. А не се ли използваше същия мотив, както в сериала Lost? unsure.gif

Тоалетна има, даже доста приятна хаха
Не зная относно Lost.
Revenant
хах май всички сме у мъглата
cthulhu.gif axesmiley.png suicide.gif brickwall.gif
sharon
+1 за "The Orphanage"...
Иначе и аз останах много доволна от "The Mist". Атмосферата е докарана страшно добре, както каза Сашо. Хареса ми наблягането на "стадната" човешка наклонност, когато хората са поставени под определено напрежение. Краят наистина беше брутален, отчаянието бе пресъздадено по уникален начин. Май напоследък екранизациите по Кинг стават все по-добри. happy.gif
pa®tci
Eй сега го изгледах... заради тоя финал му опрощавам изръшканото начало на филма. Въобще не вярвах, че Дарабонт ще го закове така накрая. Направо убийствено! Още по време на снимките беше пуснал инфо, че ще следва плътно новелката, но все пак накрая да очакваме изненада. Чисто се потресох, без да преувеличавам. Имаше неща, които можеше да бъдат направени по-добре, обаче просто с тоя финал се изби рибата suicide.gif

ПРЕДОВОЛЕН! Тия дни пак ще си го гледам openwidehug.gif suicide.gif

А и да спомена - нещо друго, което страшно ме изкефи беше подбора на актьорите. Имаше едни такива, специфични муцуни, които просто ме върнаха цифра години назад и ме вкараха някак си още по-навътре в атмосферата на филма. Супер съм доволен, спор да няма, струваше си чакането отвсякъде smile.gif




А и замалко да забравя -> suicide.gif
Beerzebub
Asterix aux Jeux Olympiques (Астерикс на Олимпийските Игри) Преди години бях особен фен на анимацията и бях гледал и някаква игрална екранизация, която даже ми хареса (нещо Летисия Каста май беше замесена whistle.gif ). Това с Олимпийските игри, обаче, ме отврати. Супер претупано действие, напляскани ей така избрани моменти от анимационните епизоди, недодялан хумор... Дори Шумахер не може да спаси положението.
2/10

Всъщност, може би, не трябваше да го гледам веднага след The Mist...
Lanfear
^ Чудех се дали да го гледам... май няма смисъл а smile.gif
Иначе Астерикс и Клеопатра /с Моника Белучи а.к.а Клеопатра/ беше много готино филмче. Помня, че се хилих доста на моменти.
Mort
^ И мен ме беше изкефил здраво. "Дий, Канабис, дий!"
RazorJack
е .... Моника Белучи говори френски wub.gif кво ти пука за филма smile.gif

иначе аз съм фен на комиксите и ги имам повечето
Danny47
Flawless

Резюме: Безупречен е на продуцента Майкъл Радфорд, сполучлив трилър за кражба на диаманти, разиграващ се през 60-те в Лондон. Деми Мур играе Лора Куин, блестяща и красива администраторка в Лондонската диамантена корпорация ,която се чувства предадена след дълги години на предана работа,тъй като един след друг биват повишавани хора над нея ,въпреки нейния по-голям опит. Майкъл Кейн е Хобс, нощен пазач в Лондонската диамантена корпорация, който на практика е незабележим за административния персонал, работещ там, но през годините е натрупал изумително количество знания за това как работи компанията. Хобс има свои собствени начини да се справи с Лондонската корпорация. Забелязал неудовлетвореността на Лора, той я убеждава да му помогне да реализира великолепния план да открадне сериозно количество диаманти. Но без знанието на Лора, Хобс планира да стигне дори по-далеч от това, което й е казал и заедно те задействат сензационна кражба със зашеметяващи размери, каквито Лондон никога не е виждал.

Много добър филм! bowdown.gif
Ataegina
Няма ме - "I’m Not There"
Задължителен филм. Абсолютна какафония от смисъл, музика, образи и текст, които на моменти се събират, за да те наелектризират, когато виждиш или по-скоро усетиш идеите вложени от автора.
Със сигурност ще го гледам още веднъж, за да ми се избистрят повече представите, които придобих от него.
Beerzebub
Най-после изгледах Alien Vs Predator Requiem. Специално се постарах да нямам абослютно никакви сериозни очаквания към филма... И май даже го харесах. Яко кютек! Изкефи ме как бързо се развиваше всичко, как тъкмо се заформя някаква група, която е на път да оцелее... и праас - русата мацка загива брутално! devil.gif Мухаха!
7/10

Сега ще гледам и Рамбо и колекцията от 4-те Alien-а и мисля да си начеша крастата за два месеца напред. tongue.gif
Crafter
The Mist - никога не съм бил най-големият почитател на хоръри и честно казано и този не ми допадна твърде много. Все пак имаше някои хубави идеи, доста добри сцени с горящите гадости и тн.

Vantage Point - страхотен филм според мен. Отново опит за представяне на историята по поне малко оригинален начин. Заедно с Cloverfield и 3:10 to Yuma са трите най-яки филма, които съм гледал тази година.

едит: О, забравих Рамбо... too Rambo!
Lanfear
The Mist - и аз влязох в мъглата whistle.gif . Такаа, както Щурма по-горе и аз не съм най-големия фен на хорърите но това не беше хорър за мен лично. Хорър беше като ги нападнаха ония ми ти гнусни паяциии!! Иначе нямаше някакъв бесен съспенс или стряскащи моменти но си ми беше интересен през цялото време /с изключение на малко слабото начало/. А Финалът ме изкърти просто! Хареса ми религиозната фанатичка като образ и изобщо цялата лудост във филма. 8/10
In The Land Of Women - драма и комедия на едно. На мен лично ми въздейства този филм. Страшно добра Мег Райън и малката, която играе нейна дъщеря е готин образ. Лудата бабичка кърти просто smile.gif. Силен филм според мен с изключение на някои леко банални моменти. 7/10
RazorJack
аахаха Михаел Шумахер участва в състезанието с четириконки в новия Asterix icon_headbang[1].gif и супер култово дават как влиза в бокса и му сменят колелата на каруцата laugh.gif

вярно че филма е малоумен ама незнайно как това тук не е недостатък. колкото и тъпо да са комбинирани историите от 3 не особено съвместими книги за Аsterix филма в крайна сметка е изклютително забавен и доста му се накефих biggrin.gif
Ulair
Такаа, Pet Sematary беше филмът,който гледах преди малко . Ми ,нагоре стана дума за The Mist , така че
този филм също е по Стивън Кинг .Е ,не може да се сравнява с едноименното му произведение , но като цяло е един много
качествен хорър . И бих му дал твърда оценка 8.5/10 . Това не е един от типичните масови филми ,изпълнени само с
кървища, трупове и хиляди чудовища. Тук тези неща не са кой знае колко много,но пък са си точно на мястото.
Сценарият е много свестен ,ефектите са прилични (е,като за '98-ма) ,а атмосферата във филма е отлична ...и на места
дори наистина може да се постресне човек. Добрата атмосфера се допълва и от доста приличния саундтрак.Ми
това си е класика ,беше добро преди 5 години, адски добро е и сега. А ,освен това краят тук също е много брутален
....и некрофилски! icon_twisted.gif
Това е филм,който не бива да бъде пропуснат от никой фен на St.King . За по-добър ефект първо прочетете книгата ''Гробище за домашни любимци'' ,пък после
вижте и филма.

П.П. Котката и детенцето ТОТАЛИ РУЛЛЛ!!! tongue.gif blackmetal.gif
Taceria
И аз гледах "МЪГЛАТА"... Хареса ми...
Във финала си открих поука, с която може би винаги съм се съобразявала - Винаги има надежда, никога не се предавай, защото изхода може да е съвсем близо,а паниката може да те накара да го пропуснеш...
pa®tci
Цитат(Taceria @ Mar 14 2008, 03:06 PM) *
... "МЪГЛАТА"...


Цитат
филма не е измицлен а книгата е измицлена и филма е заснет по нея...и не е зле измицлен

Цитат
Всъщност разказа на Стивън Кинг не завършва така.При положение,че през цялото време следват линията на разказа се осраха на финала.Някъв извратен хепиенд сътвориха. w00t.gif Жалко с тоя финал ми развалиха общото впечетление от филма.

Цитат
Ей п...л що разказа края ве, ама и аз съм тъп що ти чета скапания комкентар, като не разбираш от филми вземи емигрирай в африка и пиий по 1 литър вода на година

Цитат
мнооого тъп филм, без КАПКА смисъл. с най тъпия край .. не мога да повярвам че е по спилбърг

Цитат
края е нереално гаден просто. цхак на мен ми се дорева


Спойлер тук! Който не е гледал Филма да не чете!

Цитат
Жалко края на филма единя го застреля 3 ма в колата и остана сам

Ох съжелявам обърках се 4 ма го застреляха


laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Beerzebub
Човече... biggrin.gif
Ulair
^^ Уоу и откъде са тези ''проникновенни'' изказвания!? laugh.gif suicide.gif
Eddie_The_Beast
biggrin.gif
lodborg
Току що изгледах The Mist. Нямам думи... Наистина, искам да напиша нещо, но просто не знам какво.

10/10. Без изобщо да се колебая.
Lanfear
Аз пък гледах филм за Нострадамус /на History Channel/ - е, няма такава тъпня!
Осама бил третия антихрист /след Хитлер и не помня вече кой.../ ; 11 септември е бил предсказан от Нострадамус .....
И доста други глупости - направо се удивих! Поне да имаше някакви мааааалки ама мъъъъъъъънинки нормални доводи, че да показват такива безподобни малоумия...а аз очаквах задълбочен поглед върху нещата!
Кръгла нула! suicide.gif
cunt
Help me Eros (Bangbang wo aishen)
Малко интересни картини от Тайван, доста секс и разбира се "гнусни" неща. Голямо стремление е явно това към гнусотията в новото азиатско кино. Нищо особено не ми се стори филма. Малко интересни решения на камерата, обаче седяха някак принудено както и "отвраителните" елементи.
Mort
Цитат(lodborg @ Mar 16 2008, 01:38 AM) *
Току що изгледах The Mist. Нямам думи... Наистина, искам да напиша нещо, но просто не знам какво.

10/10. Без изобщо да се колебая.

И аз бях силно потресен - присъединявам се към харесалите филма!
Eddie_The_Beast
Аз го гледах преди няколко дни и още помня как се чувствах и все още но мога да намеря думи за филма mellow.gif
Twilightfall
Цитат(Mort @ Mar 16 2008, 10:58 AM) *
Цитат(lodborg @ Mar 16 2008, 01:38 AM) *
Току що изгледах The Mist. Нямам думи... Наистина, искам да напиша нещо, но просто не знам какво.

10/10. Без изобщо да се колебая.

И аз бях силно потресен - присъединявам се към харесалите филма!

Абсолютно подкрепям. Хубав филм, хареса ми.

Инак, вчера (днес по-точно) гледах "Turistas" (от 2006), щото не го бях гледал... голяма психария, препоръчвам на феновете на жанра. Съвет - не яжте, докато го гледате.
pa®tci
Цитат
Аве аз съм чел една книга "Мъглата" , с тотално същият сюжет ама съм почти сигурен , че беше на Дийн Кунц. Моля поправете ме ако греша.

Досега съм изгледал два филма за Мъгли дано този да не е толкова "мъглив" както предишните два ...

самоубиха се всички освен един

е нема такъв психопад

на единиа мо бил сектански на друг тар аве развира4и на тоиа автор и тапофилма е потресава6т а вие сте

Някой може ли да ми каже името на романа по който е правен този филм


Тоя просто ме изкефи с бъзика си:
Цитат
Хареса ми , а и родопските песнички на финала пасват идеално

Toва към коментарите за същия филм:
Цитат
Нема да е лошо ако некои качи филма 10000 B.C. много як филм за некви хомосепиенс дет са трепат съблезъби тигри

Цитат
баси бажно раз. филм

Цитат
тоя обиец на деца мина покраи 100 коли и не можа да си наточи бензин.ебати бозата

Цитат
ей сонгоки ,ако това а най–хубавия филм за вси4ки времена ,ти си най–големиа тапир !!!!
гледай "Смело сърце" или "Гладиатор" ,явно не си ги гледал

Цитат
Уникално ТЪБ едвам издържах да го изгледам до края


openwidehug.gif
Aglarana
"10 000 BC"
Страхотен филм!
_TNT_
Гледах "War of the Worlds". През цялото време имах чувството, че съм го гледал. В крайна сметка се оказа, че съм... За жалост... Ако има върли фенове на филма, може да не четат това, което ще напиша.

Чак накрая се сетих, че съм направил грешката да го гледам на кино. Този филм е УЖАСЯВАЩО ЗЛЕ. Не съм чел книгата, не мога да я коментирам, но това, което видях в тези два часа беше убийствено. Толкова безпредметен и неадекватен... Идват извънземните с роботите, смазват хората, Том Круз бяга, Дакота Фанинг се дере като заклано прасе и изведнъж щитовете на роботите падат и хората бият. Това е целият сюжет. Актьорската игра е напълно неадекватна за предполагаемите обстоятелства, при които се развива действието. Атмосферата - също. През цялото време се чудех "добре, де, за какво е цялата тази стреляница" и очаквах накрая да ми бъде обяснено. Е, да, обясниха ми - защото хората са си извоювали правото да живеят на Земята. WOW... Още по-тъпо ми стана, защото филмът като че ли има претенции за повече от малоумен екшън. На тъпия екшън мога да му простя безсмисленото пуцане - все пак това му е идеята. Но в "War of the Worlds", аз не намерих нищо повече. Най-слабото произведение на Спилбърг...
Ulair
Цитат(_TNT_ @ Mar 16 2008, 10:35 PM) *
Не съм чел книгата, не мога да я коментирам, но това, което видях в тези два часа беше убийствено. Толкова безпредметен и неадекватен... Идват извънземните с роботите, смазват хората, Том Круз бяга, Дакота Фанинг се дере като заклано прасе и изведнъж щитовете на роботите падат и хората бият. Това е целият сюжет. Актьорската игра е напълно неадекватна за предполагаемите обстоятелства, при които се развива действието. Атмосферата - също. През цялото време се чудех "добре, де, за какво е цялата тази стреляница" и очаквах накрая да ми бъде обяснено. Е, да, обясниха ми - защото хората са си извоювали правото да живеят на Земята. WOW...

^Мдам и аз го гледЪх днес...ми кво да кажа,нещо не си зацепил смисъла на филма.Прочети книжката!... идеята е ,че извънземните нямали имунитет към земните бактерии и вируси ,та за туй пукясали dry.gif

Е,добре де "War of the Worlds" получава оценка не по-голяма от 6.5/10 от мен . Един куп компютърни ефекти, горе-долу поносим екшън, ама нещо сценария и изпълнението малко ме издразниха ,а сюжетът беше малко ,ъъ ''изчанчен'' на места, дори леко изтъркан : главният герой бяга ли ,бяга ,отървава се стотина пъти на косъм,докато всички масово мрат около него ,обаче хепиендът естествено е налице и всички са радостни и доволни накрая,а лошите
извънземни измират докрак! Е, поне този път ''всемогъщите'' американци официално не са победителите над мутантите. biggrin.gif
Дакота Фанинг наистина пищи отвратително (ах,още първия път като гледах филма,ми се щеше да я затрият по най-брутален начин , амаче гадно малко изчадие!)
Ми и аз по-хубави неща съм виждал от Спилбърг, обаче в никакъв случай не бих определил този филм като тотален боклук.
Става за гледане ... whistle.gif
_TNT_
@Ulair
Съвсем съзнателно пропуснах в словоизлиянието си момента с имунитета. Да, акълът ми беше достатъчен (колко фрапантно), за да зацепя причината да измрат роботите (най-малкото беше казано в прав текст). Не това е проблемът. Филмът бие на кухо просто. Краят идва адски отсечено и не на място. Книгата ще прочета, ако имам време. smile.gif
Eddie_The_Beast
Аз гледах War of The Worlds още като излезе ,ако не се лъжа към 2005 и още тогава филма не ме впечатли :>
Rodd1ck



Tesis (1996)


Филм, който спокойно може да пропуснете. Няма как да не го сравня с американското му подобие 8mm, който за мен е доста по-добър. Въпреки че Никълъс Кейдж по принцип е дървар, там се справя прилично. Въпреки че цялата продукция си е просто холивудска е далеч по-драматична и човешка, от лъскавостта си не губи. Tesis не е толкова пряк в посланията си и в намеренията да се замисляме върху него, но пък това определено не може да го направи кой знае колко добър филм. Филмът е повече трилър, който се опитва да ни интригува със сюжета си, който е донякъде предвидим и слабата актьорска игра убива на места съспенса. Има някои сполучливи момента като първият сблъсък на главната героиня със смъртта, леката игра с огледалата към края и още някои сцени, но като цяло нищо запомнящо се.
ludspamer
^Testis прочетох първия път icon_headbang[1].gif

Пък аз вчера исках непременно да гледам Матрицата, ама WoW-а ми изяде времето.Нищо де, поне си дигнах блексмайтинга на макс.
sharon
^Разбирам те напълно, все пак става дума за Играта, тоест пропускът е оправдан (намек, те си знаят кои са). В кой realm се подвизаваш?

По същество, наскоро изгледах американската версия на The Eye. Подходих с леко недоверие главно заради актрисата, но пък тук се справя забележително добре (и не е руса, от което се опасявах). Иначе филмът не отстъпва по нищо особено на оригинала с азиатски произход въпреки някои малки недоразумения. Втората част, снимана в Тайланд през 2004-та обаче е с класи над предшественика си, направена е доволно по-психарски, но пък хората знаят и си го могат, доказан факт. Препоръчвам на почитателите на жанра.
Lanfear
^ Днес бях на кино и гледах трейлъра - изкара ми акъла едно нещо дето изскача пред шпионката на вратата...сърцето ми щеше да изхвръкне! Едва ли ще го гледам това - имам явно слаби нерви...
Та както казах, гледах 10 000 BC на кино. Измишльотина, но пък интересна за мен такава! Имаше си силни моменти, имаше си любоФ, имаше си мамути, легенди, пророчества...че и Атлантида намесиха...
Сюжетът не беше нещо гениално, добра актьорска игра, супер яки ефекти.
Имам слабост към актьора /в ролята на Д'Лей/.. хихихих! Готин филм, забавлявах се като го гледах. И все пак няма да се гледа отново.
8/10
Това е "lo-fi" версия на нашия форум. За да видите пълната версия, моля натиснете тук.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.